2012-12-18T07:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Poszukiwani przez policję: Lista osób, których szuka KMP w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Obecnie w bazie danych znajduje się 93 osób poszukiwanych przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Większość z nich jest ścigana za wyłudzenia, oszustwa, kradzieże czy niepłacenie alimentów, ale są i tacy, na których ciąży podejrzenie o najcięższe przestępstwa.

- Często przy poważanych sprawach podstawą prowadzenia poszukiwań są listy gończe. Jednak na terenie działania naszej komendy zatrzymywano także osoby poszukiwane chociażby na podstawie europejskiego nakazu aresztowania - wyjaśnia Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

W ostrołęckim wydziale kryminalnym działa specjalna komórka, która specjalizuje się w poszukiwaniach. Jest to zespół ds. poszukiwań i identyfikacji osób.

- Osoby poszukiwane często ukrywają się nawet poza granicami kraju. Zdarzają się także sytuacje, kiedy to osoby z naszego miasta są zatrzymywane na przykład przez policjantów w Niemczech. Na bieżąco weryfikujemy te informacje, które pomagają w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej - dodaje Marczak. - W ostatnim czasie zatrzymano m.in. mężczyznę, wobec którego wystawionych było kilka listów gończych. Mężczyzna według naszych ustaleń przebywał za oceanem. Gdy tylko policjanci ujawnili jego krótki pobyt w kraju, został on zatrzymany.

Poniżej publikujemy listę 93 osób poszukiwanych przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce:
Zobacz również