2018-07-18T12:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Praca w spedycji - na czym polega?

REKLAMA
REKLAMA

Spedytor - kto to jest?

Spedytor odpowiada za transport międzynarodowy i krajowy - zajmuje się jego organizacją jako pośrednik pomiędzy zleceniodawcą a firmą transportową. Osoba odpowiadająca za spedycję pilnuje załadunku i rozładunku towaru, a także zajmuje się wszelkimi sprawami, związanymi z wymaganiami celnymi, portowymi itp.

Od spedytora wymaga się ogromnej wiedzy i wielu umiejętności komunikacyjnych oraz analitycznych. W firmach zatrudniających doświadczanych specjalistów w dziedzinie spedycji dotrzymywane są terminy dostaw, a w razie problemów z ładunkiem szybko uzyskuje się odpowiedź, w jaki sposób je rozwiązać, by dostarczyć towar w określonym terminie do odbiorcy.

Obowiązki spedytora

Spedytorzy zatrudniani między innymi przez Mat Logistic odpowiadają za doradztwo z zakresie transportu i tras przejazdu oraz przygotowanie, wypełnienie i przesłanie dokumentów przewozowych. Ponadto udzielają wszelkich instrukcji, jak przygotować wysyłkę międzynarodową w ofercie https://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/, oraz zdobywają pozwolenia na przewóz i wprowadzenie towaru na teren Unii Europejskiej. Zadaniem spedytorów jest także podpisywanie umów przewozowych oraz uzyskiwanie zwrotu cła bądź innej należności.

Nie tylko fachowa wiedza

Spedytor wykonuje swoje obowiązki należycie, jeżeli posiada szeroką wiedzę na temat organizowania transportów na terenie różnych krajów. Wszystkie przepisy musi śledzić na bieżąco i reagować, jeżeli dojdzie do zmian prawnych wpływających na możliwość wykonania zleceń przewozu towarów. Ponadto spedytor powinien być osobą komunikatywną, która potrafi analitycznie myśleć i działać pod presją czasu. Komunikatywność ułatwia pracę z klientami i negocjowanie warunków umów transportowych. Dzięki niej, łatwiejsze jest również pomaganie kierowcom ciężarówek w rozwiązywaniu konfliktów na granicy lub z funkcjonariuszami policji w różnych krajach.

Ze względu na liczne zlecenia na transport międzynarodowy, wymaga się, by spedytorzy biegle porozumiewali się w co najmniej jednym języku obcym - najlepiej w języku angielskim. Znajomość jeszcze jednego języka obcego jest dodatkowym atutem. Ważne jest też wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie, od którego w dużej mierze zależą miesięczne zarobki spedytorów.

Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2