2017-05-29T14:13:30+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego wypadku spadochroniarzy w Przasnyszu

REKLAMA
REKLAMA
0
0
2
Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła śledztwo w sprawie wypadku lotniczego ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło 26 maja około godz. 15.00 w Przasnyszu. Śmierć na miejscu po skoku ze spadochronem ponieśli instruktor Paweł Ł. oraz pasażer Andrzej S.

- Prokuratora Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia lotniczego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu  26 maja 2017r. około godz. 15:00 w Przasnyszu. W toku podjętych czynności ustalono, że z lotniska w Przasnyszu wystartował samolot Cesna TU 206, na pokładzie którego znajdowały się trzy tandemy, tj. instruktor i pasażer. Na wysokości około 3,5-4 tysięcy metrów nad ziemią, wszystkie trzy tandemy opuściły samolot. Jako ostatni wyskoczyli instruktor Paweł Ł. oraz pasażer Andrzej S. Z dotychczas nie ustalonych przyczyn zarówno spadochron główny, jak i zapasowy nie otworzyły się. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu. Ich zwłoki znaleziono na polu w okolicy lotniska. Na miejscu zdarzenia zostały wykonane czynności procesowe pod kierownictwem Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu, z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej, policji oraz specjalistów z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych - poinformowała w komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Dziś zostało wszczęte śledztwo w sprawie o czyn z art. 155 kk tj. w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci instruktora i pasażera. Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie przyczyn wypadku.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~pan , 18:32 29-05-2017,   -
Jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie powinno się ryzykować życie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Tapatik , 21:32 29-05-2017,   -
Masz rację kolego pan.
Od jutra przestaję wychodzić z domu.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~pan , 18:32 29-05-2017,   -
Jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie powinno się ryzykować życie.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również