eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przed nami weekend z licznymi wydarzeniami [KALENDARZ IMPREZ]

REKLAMA
zdjecie 1966
zdjecie 1966
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Rozpoczynający się już za kilka godzin weekend obfitował będzie w ciekawe wydarzenia kulturalne. Gdzie warto być i w czym można wziąć udział w najbliższych dniach? Zobaczcie nasze zestawienie imprez i wydarzeń w Ostrołęce i okolicach.

 
PIĄTEK, 20 WRZEŚNIA
 
godz. 12:00 wernisaż wystawy „Skarby wieków średnich” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej, plac Bema.
 
Zabytki znajdujące się na wystawie są najcenniejszymi eksponatami z kolekcji Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Prezentują różnorodność stylów zdobniczych i typów biżuterii używanej we wczesnym średniowieczu. Na wystawie znalazły się zarówno proste wyroby jubilerskie wykonane z brązu, jak i wyszukane przedmioty ze srebra i złota noszone jako symbole władzy i statusu społecznego. Niejednokrotnie są to unikalne wyroby o ogromnej wartości historycznej, ukazujące niezwykły kunszt wczesnośredniowiecznych rzemieślników. Na ekspozycji podziwiać można różne rodzaje pierścionków, bransolet i naszyjników, kolie paciorków, misternie zdobione zausznice oraz bardzo popularne w wiekach średnich kabłączki skroniowe, które kobiety mocowały do nakryć głowy. Odnaleźć można rozmaitego kształtu zawieszki od kolistych i półksiężycowatych po krzyżyki i enkolpiony (krzyże relikwiarzowe), dzwoneczki i miniaturowe toporki. Asortyment biżuterii uzupełniają ozdobne sprzączki do pasów oraz zapinki, które pełniły funkcję agraf i służyły do spinania okryć wierzchnich. Na ekspozycji osobne miejsce poświęcone jest doskonale zachowanym ozdobom, które wchodziły w skład skarbu odkrytego w miejscowości Borucin. Ozdoby pochodzą z archeologicznych odkryć dokonanych w ciągu ostatniego stulecia na cmentarzyskach, grodziskach i w skarbach. Zostały znalezione w Polsce, na Białorusi i Ukrainie.
 
20 – 22 września od godz. 12:00 – piknik historyczny „Śladami wielkich wojen – Puszcza Kurpiowska” w Łęgu Starościńskim 94 c
 
godz. 18:00 – spotkanie autorskie z Adrianą Szymańską, pisarką poetką, eseistką i twórczynią literatury dziecięcej. Podczas spotkania, które odbędzie się w Galerii Ostrołęka autorka będzie prezentowała swoją książkę „Nieprzerwany dialog. Wiersze z lat 1968 – 2019”.
 
godz. 20:00 – akustyczny koncert Natalii Kukulskiej w Multimedialnym Centrum Natura
 
SOBOTA, 22 WRZEŚNIA
 
godz. 10:00 – 25-lecie Ostrołęckiego Klubu Amazonek, Ostrołęckie Centrum Kultury
 
od. godz. 10:00 - akcja "Sprzątanie świata" - star: port miejski przy moście im. A. madalińskiego.
 
20 – 22 września od godz. 12:00 – piknik historyczny „Śladami wielkich wojen – Puszcza Kurpiowska” w Łęgu Starościńskim 94 c
 
od godz. 14:00 – pożegnanie lata w Ostrołęce – plaża miejska.
 
Impreza pod hasłem "Żegnaj lato na rok" odbędzie się na plaży miejskiej. Przed ostrołęcką publicznością wystąpią m.in. Tymon Tymański, Mesajah i Mrozu.
 
Koncerty to nie wszystko. Na najmłodszych czekają: miasteczko dmuchańców, stoiska z balonami, watą cukrową, popcornem, zmywalnymi tatuażami i bańkami mydlanymi. Dla amatorów sportu przygotowaliśmy turnieje: siatkówki, wyciskania ciężarów, a także turniej szachowy.
 
Pierwsze atrakcje na scenie rozpoczną się o godzinie 16:00, kiedy to pojawi się zespół dla dzieci z występem „Elsa i Przyjaciele”.
 
Od godziny 17:00 przewidziano koncerty. Najpierw wystąpi zespół Rattlesnake. Następnie na scenie pojawi się Tymon Tymański ze swoim najnowszym programem "Ciechowski". Kolejne gwiazdy, jakie wystąpią przed ostrołęcką publiką to Mesajah i Mrozu.
 
Godz. 15:00 – Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu, start pod Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
 
Pierwszy ze spacerów historycznych, podczas których uczestnicy poznać będą mogli historię ostrołęckiego sportu z okresu  dwudziestoleciu międzywojennym poprowadzi Tomasz Mrozek – wieloletni działacz i rzecznik prasowy klubu Narew Ostrołęka.
 
NIEDZIELA, 22 WRZEŚNIA
 
od godz. 10:30 – święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich – msza w pościele św. Wojciecha na osiedlu Wojciechowice. Dalsza część uroczystości (w tym piknik i spotkanie sympatyków 5. Pułku) odbędzie się na placu przed Zespołem Szkół Zawodowych nr 2, oficjalna cześć uroczystości - pod pomnikiem przy alei Wojska Polskiego.
 
20 – 22 września od godz. 12:00 – piknik historyczny „Śladami wielkich wojen – Puszcza Kurpiowska” w Łęgu Starościńskim 94 c
 
godz. 12:00 – spektakl „Pimpuś Sadełgo” w Ostrołęckim Centrum Kultury (w ramach projektu Godziny dla Rodziny)
 
godz. 13:00 – festyn rodzinny „Rżaniec na sportowo” - boisko wiejskie w Rżańcu
 
godz. 14:00 – zlot Youngtimer Ostrołęka – parking przy sklepie e. Leclerc
 
od godz. 14:00 – Osiedlowy festyn i pieczenie ziemniaka na osiedlu Centrum
 
22 września na swój festyn osiedlowy zaprasza osiedle Centrum, tradycyjnie już podczas pikniku zapłonie ognisko gdzie mieszkańcy wspólnie upieką ziemniaki.
 
W programie m.in występ Przedszkola „Bajkowa Kraina", występ klasy tanecznej Szkoły Podstawowej nr 10, pokazy karate Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin a także pokaz Akademii Bee Hero.
 
Dla najmłodszych czekały będą gry, zabawy, konkursy, malowanie twarzy, fotobudka, dmuchańce oraz wata cukrowa.
  
Na scenie zagra zespół Cartel, Ilona Świąder - Królowa Disco ora gwiazda wieczoru Dominik Napiórkowski BEST.
 
Godz. 18:30 - BLISKO - Koncert Grupy Wokalnej Gospelw kościele pw. św. Franciszka z Asyżu
 
Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański. Pochodząca z języka staroangielskiego nazwa gospel oznacza dobrą nowinę (ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z negro spirituals i często jest wspólnie określany jako spiritual & gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce. W Polsce gospel rozwija się od kilku lat.
 
Grupie wokalnej towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie:
 
Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna
Krzysztof Lewandowski - gitara basowa
Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne
Kierownictwo artystyczne - Bożena Harasimowicz-Pęza
Dźwięk - Mateusz Grzybowski
Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołece, wstęp wolny
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×