2016-10-26T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 0%
Ostrołęka,

Przedszkolaki z Krainy Misiów w inscenizacji 1050. rocznicy Chrztu Polski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
0
2
0
„Od Bałtyku po Giewontu Krzyż, tkwią korzenie polskiej wiary. Przez Mieszka chrzest, jesteśmy krajem chleba….” tak śpiewały sześciolatki z Krainy Misia Koralgola podczas niedzielnej inscenizacji przygotowanej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Przedstawienie upamiętniające wydarzenia z 966 roku, kiedy to za sprawą Mieszka I Polska wyrzekła się pogaństwa, stając się krajem chrześcijańskim, przygotowały przedszkolaki z Krainy Misiów. Inscenizację zobaczyć mogli wierni z parafii pw. Zbawiciela Świata podczas niedzielnej mszy.

Było to wielkie przedsięwzięcie, w które dzieci zaangażowały się z ogromnym zapałem. Dziewczynki ubrane w białe suknie z wiankami na głowach i dzielni wojowie, przy akompaniamencie nastrojowej muzyki, na chwilę przenieśli  widzów do kraju Mieszka I, gdzie w gęstych puszczach królowały posągi wielu bogów.

Najmłodsi  dowiedzieli  się, że za sprawą Mieszka I kraj nasz wyrzekł się pogaństwa i dostąpił łaski chrztu, nieco starsi mieli okazję do przeżycia radości i pozytywnych wrażeń z widowiska poruszającego tak ważny fakt w dziejach narodu polskiego.

Inscenizacja Chrztu Polski była ciekawą lekcją historii, a mali artyści zadbali o jej duchowy i patriotyczny przekaz.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.