2017-05-15T12:36:01+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Przedszkolaki z Krainy Misiów z wizytą u ostrołęckich policjantów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
0
0
0
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 Kraina Misiów odwiedziły ostrołęckich stróżów prawa w ich siedzibie przy ulicy Korczaka. Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji pozwoliła przedszkolakom m.in. na zapoznanie się z pracą funkcjonariuszy.

W wycieczce do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udział wzięły dzieci z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola Miejskiego nr 17 Kraina Misiów. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce.

- Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują do swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam numer alarmowy na policję 997 i 112. Następnie maluchy przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Po wizycie wielu z przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne – relacjonują wizytę opiekunowie przedszkolaków.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również