2018-04-16T11:27:42+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

"Ratujemy i uczymy ratować" w ZPO w Dylewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
"Ratujemy i uczymy ratować" - pod takim hasłem, strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle przeprowadzili wśród uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie zajęcia praktyczne z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponieważ obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie jej potrzebującej wynika z przepisów prawa i troski o drugiego człowieka, warto wiedzieć jak poprawnie jej udzielić. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się zdarzyć, że będziemy świadkami wypadku i od naszej szybkiej, prawidłowej reakcji będzie zależało zdrowie i życie innej osoby. Dlatego też uczniowie ZPO w Dylewie, od najmłodszych przedszkolaków po uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum podczas spotkania ze strażakami mogli nauczyć się lub przypomnieć sobie jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy dokładnie wytłumaczyli i zademonstrowali jak należy zachować się w wypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz w pozostałych stanach wymagających pomocy drugiej osoby.

Każdy uczestnik szkolenia mógł osobiście wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, poćwiczyć powiadamianie służb ratunkowych oraz ułożenie w pozycji bocznej ustalonej.

Są to bardzo potrzebne zajęcia, ponieważ dzięki świadomemu wykorzystaniu numerów alarmowych i nauce odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia każdy z uczestników może w przyszłości uratować niejedno życie, a nabyte umiejętności i widzę przekazywać dalej członkom rodzin, rówieśnikom, znajomym.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.