2017-11-22T09:36:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 50%
Ostrołęka,

Ruszają przygotowania do Świątecznej Zbiórki Żywności

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
0
Stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja odbywać się będzie w dniach od 1 do 3 grudnia w kilkudziesięciu sklepach na terenie Ostrołęki i Kadzidła.

Największa w regionie akcja charytatywna organizowana jest nieprzerwanie od 2009 roku, a obecnie będzie to już 9. edycja zbiórki. Od początku trudy organizacyjne akcji ?bierze? na siebie Stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. W trwającej trzy dni Świątecznej Zbiórce Żywności, poprzedzonej kilkutygodniowymi przygotowaniami, udział bierze ponad 1000 wolontariuszy z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Listopad to od dziewięciu już lat czas, kiedy rozpoczynamy przygotowania do Świątecznej Zbiórki Żywności. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy już poczynione konkretne ustalenia, każdy z członków sztabu organizacyjnego otrzymał swoje zadania do wykonania i jak co roku ta wielka wolontariacka machina wprawiona w ruch jest nie do powstrzymania w drodze do celu. A cel niezmiennie jest taki sam ? zebrać jak największą ilość produktów żywnościowych, a następnie dotrzeć z nimi do jak największej liczby osób potrzebujących ? powiedział nam Jakub Frydryk, prezes Stowarzyszenia MIS.

Tegoroczna zbiórka rozpocznie się w piątek, 1 grudnia i potrwa do niedzieli, 3 grudnia. Przez ten czas ponad 1000 wolontariuszy będzie dyżurować przy specjalnie oznakowanych koszach w kilkudziesięciu sklepach na terenie Ostrołęki oraz Kadzidła. Cała zebrana żywność zostanie przetransportowana do tymczasowego magazynu.

- W tym roku rolę magazynu spełniał będzie budynek po ?Towarotece? znajdujący się na osiedlu Dzieci Polskich. To tu zwieziemy zebraną w trakcie trzech dni żywność. Stąd też przygotowane przez naszych wolontariuszy paczki będą dystrybuowane do najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego ? mówi Jakub Frydryk.

Podczas ośmiu wcześniejszych akcji Świątecznej Zbiórki Żywności Ostrołęczanie podzielili się z potrzebującymi około 100 tonami żywności. Najwięcej, bo aż 13,37 tony, zebrano dotychczas podczas ubiegłorocznej akcji. Z roku na rok ten wynik jest co raz lepszy, ale też z każdą kolejną akcją przybywa wolontariuszy i miejscowości wspierających działania MIS-u. Czy tak samo będzie w tym roku? Czas pokaże. Organizatorzy są jednak pewni, że i tym razem akcja odniesie sukces, dając szczęście i radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.