2017-11-27T12:11:24+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Skradzione auto odzyskane w Piątnicy

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Podczas wspólnych działań kontrolnych łomżyńskich policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Augustowa i Straży Celnej prowadzonych w Piątnicy, ujawniony został samochód, który w Systemie Informacyjnym Schengen figurował jako utracony na terenie Niemiec. Do wyjaśnienia całej sprawy zatrzymany został kierujący autem 42–letni obywatel Turcji.

Podczas prowadzonych, wczoraj w Piątnicy, policyjnych działań kontrolnych, w których udział brali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Służby Celnej oraz Placówki Straży Granicznej w Augustowie, zatrzymany został do kontroli samochód Kia, którym kierował 42-letni obywatel Turcji. Po sprawdzeniu auta w Systemie Informacyjnym Schengen, okazało się, że auto figuruje w tym systemie jako utracone na terenie Niemiec. 42-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli samochód. O sprawie powiadomione zostało także Krajowe Biuro Sirene.

System Informacyjny Schengen (SIS) to nowoczesne narzędzie informatyczne i jednocześnie największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.  

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.