2018-11-27T19:36:23+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Słowami poezji o Kurpiach Zielonych [ZDJĘCIA, WYNIKI KONKURSU]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
26 listopada w kadzidlańskiej bibliotece odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie poetyckim "Kurpie Zielone w literaturze".  Była to jego 26. edycja.

Pokrótce historię konkursu przypomniała zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, Sabina Malinowska. Odwagi młodym adeptom pióra gratulował  poeta, dr Karol Samsel a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.  Nadesłane utwory oceniała komisja w składzie: dr Karol Samsel, Sabina Malinowska, Anna Nadwodna.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 38 uczniów (w tym ze szkół podstawowych i gimnazjów - 32 oraz 6 licealistów), reprezentujących trzynaście szkół z sześciu gmin i Ostrołęki.  Wpłynęło w sumie  45 wierszy.

Komisja przyznała ogółem 13 nagród w dwóch kategoriach wiekowych; szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie.

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazja:

I   nagroda:  Stanisław Kuzia (***Mały szary człowiek w deszczu stoi) (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku  , kl. III gimn.; opiekun: Ewa Wiśniewska);
I   nagroda: Klaudia Rostowska, (***Na Jastrząbce); (*** Za drewnianym domkiem); Kurpie  (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie, kl. IIIa gimn., opiekun: Alina Pragacz);
II  nagroda:  Alicja Kwiatkowska (***w gęstym lesie sosnowym) (Szkoła Podstawowa - Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. III gimn.; opiekun: Jolanta Markowska);
II  nagroda:  Katarzyna Żyra Wiosna w Czarni (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni, kl. VIII; opiekun: Lucyna Deptuła);
III nagroda: Julia Butler Jezioro (Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu, kl. VII; opiekun: Dorota Domian);
III nagroda: Oliwia Pławska Kurpiowskie walory (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu, kl. VIII; opiekun: Ilona Olszewska)
IV nagroda: Gabriela Pliszka Puszczo Zielona  (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni, kl. III gimn.; opiekun: Lucyna Deptuła)
IV nagroda:  Anna Samsel Między dniem a nocą  (Szkoła Podstawowa - Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. III gimn; opiekun: Halina Prusaczyk).

Wyróżnienia:
Martyna Brzostek: Przecież jesteś; Bezkres; Kim jesteśmy? (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIII; opiekun: Agata Sochalska);
Patrycja Nowacka „Ziemia  Kurpiowska” (Szkoła Podstawowa w Przystani, kl. VIII; opiekun: Monika Zabielska);
Kinga Perzanowska:  Wyrazy wdzięczności; Kurpie (Szkoła Podstawowa w Dylewie, kl. VIII; opiekun: Bogumiła Michalak).

Kategoria szkoły średnie:
I   nagroda: Dżesika Weronika Szymczyk  Duchy Pogrzebane ; Kierunkowskaz=Kurpie (Zespół Szkół  nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, kl. I LO, opiekun: Marzena Krupa);
II   nagroda: Oliwia Żywica Cudowna kraina (Zespół Szkół Powiatowych im. Adama Bargielskiego w Myszyńcu,  kl. III LO; opiekun: Katarzyna Mierzejewska)

Wyróżnienia:  Mateusz Orzołek Świat Kurpiowszczyzny (Zespół Szkół Powiatowych im. Adama Bargielskiego w Myszyńcu, kl. III LO; opiekun: Katarzyna Mierzejewska).

Nagrodzone wiersze zostały opublikowane w pokonkursowym tomiku, który wszyscy laureaci otrzymali  podczas podsumowania konkursu.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.