2017-01-26T21:37:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wiedzą więcej o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Funkcjonariusze policji z Ostrołęki poprowadzili kolejne zajęcia o tematyce bezpieczeństwa skierowane do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o Krajowej Mapie Zagrożeń cze aplikacji „Moja Komenda”.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce często prowadzą spotkania z Seniorami zamieszkującymi teren miasta i powiatu ostrołęckiego. Tematyka spotkań jest różnorodna, w ostatnim czasie dominowały tematy związane ze sposobem działania oszustów na tzw. wnuczka, czy też policjanta. Jak pokazała sytuacja sprzed kilku dni, takie spotkania przynoszą bardzo dobre efekty. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby zatrzymanie podejrzanego o dokonanie oszustw „na wnuczka” mieszkańca sąsiedniego powiatu, m.in. dzięki właściwemu zachowaniu mieszkanki Ostrołęki.

- Wczoraj o godzinie 12:00 w sali OCK w Ostrołęce odbyło się kolejne już spotkanie ze słuchaczami Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jednak tematyka spotkania była zupełnie inna. Rozmawiano z Seniorami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda” za pomocą której w bardzo prosty, a przede wszystkim szybki sposób możemy połączyć się z „naszym” dzielnicowym – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Sylwester Marczak w sposób praktyczny przedstawił funkcjonowanie nowych narzędzi teleinformatycznych. Pokazano także krok po kroku  jak dodać nowe zgłoszenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, m.in. w rejonie naszego miejsca zamieszkania.

Na podkreślenie zasługuje duża wiedza na temat poruszanych tematów wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również