2017-08-18T13:33:59+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Śmiertelny wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Lubuski odcinek autostrady A2 na 61 km w kierunku Warszawy jest zablokowany po wypadku, do którego doszło o godzinie 9.15 w powiecie świebodzińskim. Według wstępnych informacji Policji, samochód ciężarowy uderzył w stojący na pasie awaryjnym pojazd techniczny obsługi autostrady. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia jest ciężko ranna. Policja wyznaczyła już objazdy krajową 2 przez Rzepin i Torzym.

Policjanci ze Świebodzina informację o zdarzeniu otrzymali chwilę po wypadku. Na miejscu pracują policjanci z tej jednostki oraz funkcjonariusze z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. Wstępne policyjne informacje wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Warszawy uderzył w zaparkowany na pasie awaryjnym pojazd techniczny obsługi autostrady. Po tym uderzeniu ciężarówka stanęła jeszcze w płomieniach.

W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z tira poniosły śmierć na miejscu, a trzecia z pojazdu technicznego w ciężkim stanie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze. Odcinek autostrady na 61 jej kilometrze jest zablokowany w kierunku Warszawy. Policjanci na miejscu prowadzą szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz inne czynności procesowe. Ale także odpowiednio wcześniej kierują na wyznaczone już objazdy. Te poprowadzono m.in. drogą krajową nr 2 przez Torzym czy Rzepin. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.