2017-11-21T13:54:55+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Śmiertelny wypadek przy Ostrołęckiej w Sypniewie

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Śmiertelny wypadek w Sypniewie. Mężczyzna kierujący seatem potrącił starszą kobietę, która nieoczekiwanie znalazła się na pasie ruchu. Niestety, 79-letnia piesza zmarła.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 20 listopada około godz. 16:50 w Sypniewie na ul. Ostrołęckiej. Według wstępnych ustaleń 57– letni kierujący seatem jadąc w kierunku Makowa Mazowieckiego uderzył w 79 – letnią pieszą, która znajdowała się na jego pasie ruchu. Niestety kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła. Piesza nie posiadała żadnego elementu odblaskowego.

- Zawracamy się z prośbą do wszystkich pieszych by pamiętali o odblaskach, a do rowerzystów dodatkowo o oświetleniu roweru. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, by pamiętali o najbliższych seniorach i zadbali aby takie odblaski  mieli na ubraniu wychodząc z domu. W terenie niezabudowanym, gdzie drogi nie są oświetlone pieszy jest po zmroku bardzo słabo widoczny. Jeśli nie ma przy sobie elementów odblaskowych, kierowca dostrzeże go z odległości około 30-40 metrów. Z odblaskiem nawet ze 150 metrów. To daje czas na odpowiednią reakcję i uniknięcie potrącenia - przypomina mł. asp. Monika Winnik z makowskiej policji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.