2017-03-15T15:28:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 7 85.7%
Ostrołęka,

Święto patrona I LO w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
6
1
0
I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema obchodziło święto patrona. Z tej okazji w hali im. Arkadiusza Gołasia zorganizowano uroczysty apel z udziałem uczniów, kadry pedagogicznej, przedstawicieli władz samorządowych oraz gości z Węgier.

Akademia rozpoczęła się odegraniem narodowych hymnów - polskiego i węgierskiego. Patron szkoły był bowiem bohaterem obu narodów, a na uroczystości uczczenia przyjaźni polsko-węgierskiej przyjechał m.in. Pál Attila Illés - sekretarz ds. politycznych Ambasady Węgier w Warszawie. Dyrektor szkoły Anna Maksimowska przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia patrona, następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego. Niezwykle emocjonująca była także rywalizacja w międzyszkolnym konkursie wiedzy o gen. Józefie Bemie.

15 marca to dzień, w którym odbyły się ostrołęckie obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Rozpoczęły się one od uroczystości na Placu Bema w Ostrołęce, następnie delegacje polskie i węgierskie odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej i I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Bema. Relację ze wszystkich uroczystości przeczytać można w naszym serwisie.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również