eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szóstej "Igły" dzień trzeci - wyniki

REKLAMA
zdjecie 6459
zdjecie 6459
REKLAMA

W sobotę w Klubie "Oczko"dobiegł końca trzeci dzień przesłuchań festiwalowych teatrów małych. Od godz. 15 obejrzeliśmy Teatr Tańca INOJ z Białołęki w spektaklu "Skórki pomarańczy", Teatr PARABUCH z Warszawy w spektaklu 2 x Różewicz, Teatr RÓŻ z Białogardu i Teatr KOT w spektaklu "Marionetki". W części wieczornej swój monodram zaprezentowała Katarzyna Flader (tegoroczny juror). Oto wyniki festiwalowej rywalizacji.

Protokół Jury VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Igła 2010
Jury w składzie: Katarzyna Flader - teatrolog, Jan Zdziarski - Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej, Jacek Jarzyna - aktor, po obejrzeniu w dniach 30 września - 2 października 2010 roku, 5 przedstawień w kategorii monodramu i 10 przedstawień w kategorii teatru, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii monodramu:
Srebrną Igłę  Gustawowi Puchale z CK Teatr w Żyradowie za spektakl Piotr wg „A jak królem a jak katem będziesz” Tadeusza Nowaka
Wyróżnienia: Monice Gapińskiej ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej – Rekosz w Warszawie za podjęcie próby zrealizowania pełnowymiarowego spektaklu w przedstawieniu Anna Frank; oraz Adamowi Chrupczakowi ze Sceny Młodych Studio Poetyckie w Toruniu za ciekawe poszukiwania formalnych rozwiązań w teatrze, w spektaklu Czarne plamy.
w kategorii teatru
Ex aequo Złote Igły: Teatrowi KOT z Warszawy za spektakl Marionetki w reż. Julii Kotarskiej – Rekosz oraz Teatrowi LOTKA z Trzcianki za spektakl Zrozumieć Słowackiego w reżyserii Włodzimierza Ignasińskiego
Srebrną Igłę  Ostrołęckiej Scenie Autorskiej z Klubu OCZKO OCK za spektakl Opera panica w rezyserii Wojciecha Kraszewskiego
Brązową Igłę  Teatrowi NIE TERAZ z Łap za spektakl Smok Wawelski w reżyserii Katarzyny Zalewskiej
Wyróżnienie  Teatrowi Tańca INOJ z Białołęki za spektakl Skórki pomarańczy w reżyserii Katarzyny Kryczki
Jury podkreśla dużą różnorodność proponowanych prezentacji zarówno pod względem literackim, jak i własnych rozwiazań inscenizacyjnych.
Jury przeprowadziło konsultacje z kierownikami zespołów, instruktorami, grupami teatralnymi, wykonawcami monodramów, na temat prezentowanych przedstawień teatralnych, doboru repertuaru i gry aktorskiej. Stwierdzając przy tym z satysfakcja, że wiele z zespołów w swoich spektaklach podejmowało ważne dla swego pokolenia problemy, włączając się wyraźnie w spór o naszą rzeczywistość.
Jury wyraża gorące uznanie dla gospodarzy i organizatorów festiwalu, którzy zadbali o atmosferę i warunki sprzyjające prezentacjom i wzajemnemu poznaniu się.
Ostrołęcka Igła bez watpienia jest ważnym teatralnie miejscem w Polsce, przyciągającym każdego roku nowe i różne teatry. Stwarza tym samy możliwość twórczej konfrontacji poszukiwań i osiagnięć wielu zespołom, na ich drodze poszukiwania dobrego teatru.

Źródło: OCK
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14 dk15  16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
×