2017-05-11T12:09:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Tragedia w Łęgu Starościńskim. Śmierć po upadku z roweru

REKLAMA
REKLAMA
0
0
2
Do śmiertelnego wypadku rowerzysty doszło wczoraj na terenie gminy Lelis. Mieszkaniec naszego powiatu prawdopodobnie stracił panowanie nad jednośladem i nieszczęśliwie upadając uderzył głową o drogę asfaltową, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Łęg Starościński. Według wstępnych ustaleń dwóch rowerzystów podróżowało jeden za drugim od strony Łęgu Starościńskiego –Walery w kierunku trasy Ostrołęka – Kurpiewskie.

Jako pierwszy jechał 41 – letni mieszkaniec naszego powiatu, za nim poruszał się 73 - letni mężczyzna, także mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W pewnej chwili 41 – latek stracił panowanie nad rowerem, przewrócił się na jezdnię uderzając głową o asfalt. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

- Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego. Zbliża się sezon rowerowy, w związku z tym apelujemy do osób dorosłych, ale tez i dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy jednośladami. Upadek i uderzenie w głowę nawet przy niewielkiej wysokości, jak pokazuje powyższe zdarzenie może mieć tragiczne konsekwencje. Korzystajmy z kasków ochronnych i rozmawiajmy z naszymi dziećmi o zakładaniu takich elementów dla naszego i ich  bezpieczeństwa - informuje mł.asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:36 11-05-2017,   -
dość idiotyczna śmierć, która uzasadnia zakładanie kasku na rower.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp , 23:10 11-05-2017,   -
Kasku nie zakłada się na rower tylko na głowę :-)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 16:36 11-05-2017,   -
dość idiotyczna śmierć, która uzasadnia zakładanie kasku na rower.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również