2017-10-06T17:18:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Ostrołęka,

Trwa budowa przeprawy zastępczej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
3
Najlepszy komentarz
~Mirosław Uszkodzony , 23:06 06-10-2017,   -
Głosujta na PiS bo PiS da. Budujemy mosty i kładki do muzeum, a nie tworzymy podziały jak w oświacie.
odpowiedz   •   oceń :  
Żołnierze z Inowrocławia pracują nad budową przeprawy tymczasowej przez rzekę Narew w Ostrołęce. Montowane są już coraz większe elementy, a most nabiera realnych kształtów. Zobacz zdjęcia i wideo.

Ponad trzydziestu żołnierzy z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, którzy specjalizują się w budowie mostów przyjechało do Ostrołęki, by zmontować zastępczą przeprawę przez Narew. Posłuży ona kierowcom samochodów ciężarowych na czas remontu i przebudowy starego mostu.

Most będzie się składał z dwóch pasów ruchu o długości 120 metrów każdy. Aby jedna część powstała trzeba ją złożyć z czterdziestu trzymetrowych elementów. Jak przyznaje kpt. Łukasz Kowalik, to najdłuższa konstrukcja z jaką przyszło im się zmierzyć. Każdy element jest przenoszony na miejsce z pomocą dźwigu, a następnie ręcznie skręcany. Transport elementów składowych będzie trwał do około 20 października.

Kapitan Łukasz Kowalik, który zarządza pracami żołnierzy chwali świetną organizację oraz przygotowanie pod budowę. Zaznacza również, że jeśli pogoda pozwoli, prace zakończą się przed planowaną datą 20 listopada.

2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny to doświadczona jednostka. Żołnierze pracowali między innymi przy montażu mostów wykorzystywanych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Specjalizują się w konstrukcjach drewnianych, pontonowych a także metalowych – nisko- i wysokowodnych.

Montaż mostu tymczasowego w Ostrołęce to dla żołnierzy dodatkowe ćwiczenia praktyczne, które pozwalają im przygotować się do działań na nowym terenie.
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Mirosław Uszkodzony , 23:06 06-10-2017,   -
Głosujta na PiS bo PiS da. Budujemy mosty i kładki do muzeum, a nie tworzymy podziały jak w oświacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~dr. Joint , 20:57 07-10-2017,   -
Czy mogę wstąpić do PiS i otrzymywać pensję 20 tys zł jak musieli z bez wyższego? Gdzie mogę się zapisać? Prace mam, ale nie za 20 tys. Chcę samochód i kartę ta generalska bez kilometrów. Dziękuję a i znam córkę leśniczego
odpowiedz   •   oceń :  
~dr. Joint , 20:58 07-10-2017,   -
Jak musieli = jak misiewicz
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.