2018-09-11T10:26:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Trwa zbiórka funduszy na rehabilitację Kacperka z Łątczyna pod Ostrołęką

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Kacperek urodził się 9.03.2009 r., w skutek powikłań okołoporodowych choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe i padaczkę. Ciężka choroba, z która zmaga się od urodzenia sprawia, że każdy dzień to dla niego walka o życie. Kacperek niedowidzi, niedosłyszy, nie mówi, nie chodzi, nie jest w stanie samodzielnie siedzieć. By móc funkcjonować potrzebuje m.in. drogiego aparatu stymulującego naturalny odruch kaszlowy. Koszt zakupu urządzenia przerasta jednak możliwości finansowe rodziców.

Niepełnosprawność Kacperka powoduje, że chłopiec wymaga całodobowej opieki i stałej rehabilitacji. Częste wizyty u lekarzy specjalistów to dla rodziców Kacperka niemal codzienność. Choroba, z którą chłopiec się zmaga wymusza także częste wymiany sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Dodatkowo, fakt, że jest dzieckiem leżącym niemal przez całą dobę, musi korzystać z tzw. asystora kaszlu, czyli specjalnego aparatu stymulującego naturalny odruch kaszlowy.

- My, jako rodzice, chcielibyśmy mu pomóc i zakupić asystor kaszlu "Kaflator", który jest urządzeniem przeznaczonym do mechanicznej insuflacji-eksuflacji, stymulującym naturalny odruch kaszlowy. Jest urządzeniem bardzo drogim - kosztuje 24 tysiące zł i przerasta nasze możliwości finansowe. Bieżące wydatki na lekarstwa, pampersy i rehabilitację nie pozwalają nam na zakup tak drogiego sprzętu. Zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie finansowe. Wszystkim darczyńcom, za każdą okazaną pomoc, z góry serdecznie dziękujemy - czytamy w apelu rodziców Kacpra.

Zbiórka pieniędzy dla chłopca prowadzona za pośrednictwem serwisu pomagam.pl  . Wpłat na rzecz Kacpra można także dokonywać na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" na numer: 42249000050000460075493994 tytułem: 15121 Sikora Kacper Łątczyn - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.