2017-09-26T13:28:11+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Turecki kierowca i przeładowany bus wiozący gości weselnych

REKLAMA
fot. KWP Radom
0
0
0
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali wczoraj do rutynowej kontroli kierowcę busa. Za kierownicą mercedesa siedział obywatel Turcji. Mężczyzna wiózł aż o 13 osób więcej niż było to dozwolone.Ściśnięci pasażerowie siedzieli na kolanach u innych i na podłodze. Wszyscy jechali na wesele do Warszawy.

Wczoraj w okolicach Jedlanki, na drodze krajowej nr 7, policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa sprintera, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli ku zdziwieniu policjantów okazało się, że w samochodzie jest aż o 13 osób za dużo. Kierujący przewoził 18 osób, gdzie zgodnie z danymi określonymi w dowodzie rejestracyjnym maksymalnie mogło znajdować się 5 osób. Już samo przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a na dodatek kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o niemal 30km/h.

Nieodpowiedzialnym kierującym był 45-letni obywatel Turcji. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wszyscy pasażerowie to obywatele Bułgarii i jak się okazało jechali na wesele z Kielc do Warszawy. Ściśnięci siedzieli na kolanach u innych pasażerów i na podłodze.

Funkcjonariusze zakazali dalszej jazdy z taką liczbą osób oraz temu kierowcy. Natomiast pasażerowie musieli czekać na inny transport. Policjanci ukarali sprawcę wykroczenia mandatami w wysokości 1100 zł.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również