2018-08-10T11:01:23+02:00 eOstroleka.pl 2 1 4 50%
Powiat ostrołecki,

Turniej „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” już wkrótce

REKLAMA
2
2
0
W środę, 15 sierpnia na strzelnicy w Kadzidle odbędzie się kolejna edycja otwartych zawodów strzeleckich „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Turniej organizuje KSS Obrońca z Troszyna.

Cele otwartych zawodów strzeleckich organizowanych od kilku już lat w Święto Wojska Polskiego jest m.in. wskrzeszenie i kontynuowanie przedwojennych tradycji zawodów o tej samej nazwie organizowanych od 1932 przez Związek Strzelecki, upowszechnianie wiedzy, umiejętności i celowości działań na rzecz obronności państwa, upowszechnianie znajomości broni strzeleckiej, naukę strzelania, popularyzację sportu strzeleckiego.

Zawody odbędą się w środę, 15 sierpnia na strzelnicy w Kadzidle (ul. Słoneczna 2). Do zmagań przystąpić mogą członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone (dzieci, młodzież i osoby dorosłe) - wszyscy chętni po zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią.

Zawody odbywały się będą z wykorzystaniem karabinu sportowego kal. 5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi. Zawodnicy strzelać będą w pozycji leżącej do tarczy oddalonej na 50 m (3 strzały próbne i 10 ocenianych)

Na zawodników czekać będą nagrody:
- za zajęcie miejsc od 1 do 5 puchary
- każdy ze startujących bez względu na uzyskany wynik otrzyma pamiątkowy dyplom
- każdy zawodnik, który uzyska minimum 70 pkt otrzyma „Srebrną Odznakę Strzelecką”, a minimum 60 „Brązową Odznakę Strzelecką”.

Zgłoszenia uczestnictwa w dniu zawodów od godziny 9:00 do 15:00 (opłata startowa – 5 złotych)

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również