2018-06-19T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Ubezpieczenie to podstawa

REKLAMA
REKLAMA

Dobrze skonstruowana umowa ubezpieczeniowa sprawia, że możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o to, ile może nas kosztować utrata majątku czy zdrowia. Z takiego założenia wychodzi ponad 90% Polaków i wykupuje różnego rodzaju polisy. Ubezpieczamy samochody, mieszkania, kredyty, ale przede wszystkim zdrowie i życie swoje i rodziny. Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, już prawie dwa miliony Polaków korzysta z prywatnych polis ubezpieczeniowych. Kupujemy je samodzielnie lub za pośrednictwem pracodawcy. W 2016 roku chętnych na takie ubezpieczenia było prawie o 30% więcej niż w latach poprzednich (źródło: http://wyborcza.pl/7,155287,21408925,miliony-polakow-kupuje-ubezpieczenia-i-leczy-sie-prywatnie.html).

Ubezpieczenie na miarę

Czym kierować się, wybierając ubezpieczenie zdrowotne? Warto przede wszystkim sprawdzić, co gwarantuje nam ubezpieczyciel. Należy przy tym brać pod uwagę nie tylko ofertę mniej lub bardziej specjalistycznych usług medycznych, z których będziemy mogli korzystać, ale również liczbę i rozmieszczenie placówek, jakie w ramach umowy świadczą te usługi. Coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie osobnej polisy zdrowotnej na czas wakacyjnego wyjazdu, zwłaszcza gdy jest to pobyt za granicą. Jedziemy, żeby odpocząć albo spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Może się jednak zdarzyć, że podczas urlopu przytrafi się nam lub komuś z naszych bliskich choroba lub wypadek. W takich sytuacjach ubezpieczenie zdrowotne bywa bardzo pomocne. Firma, z którą podpisaliśmy umowę, pokryje rachunek za wizytę u lekarza, leki, a także pobyt w szpitalu i transport medyczny, jeśli takie usługi obejmowało nasze ubezpieczenie.

Polisa specjalnego przeznaczenia

Zakres świadczeń, do jakich zobowiązuje się ubezpieczyciel, zależy również od naszego stanu zdrowia. Osoby przewlekle chore powinny poinformować ubezpieczyciela o swoim stanie przy zawieraniu umowy, ponieważ firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku mają dla nich specjalne oferty. Miejmy nadzieję, że wkrótce wzorem państw Europy Zachodniej zaczną u nas działać towarzystwa, które specjalizują się w tego typu ubezpieczeniach. Na przykład w Wielkiej Brytanii tzw. travel insurance for medical conditions oferuje firma Insurance Choice.

Dobra polisa to gwarancja, że nawet gdy podczas urlopu przydarzy nam się choroba lub wypadek, będziemy mogli liczyć na dobrą opiekę. Dotyczy to pobytu nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2