2017-03-23T12:37:04+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uwaga, oszuści próbują wyłudzać pieniądze od seniorów z Ostrołęki i powiatu

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
 Dziś na terenie Ostrołęki powiatu doszło do kilku prób oszustwa metodą „na wnuczka”. Policja apeluje: Ostrzeżmy naszych członków seniorów przed tego rodzaju działaniem oszustów.

Dzisiejszego ranka policjanci z ostrołęckiej komendy policji otrzymali kilka sygnałów dotyczących prób oszustw na seniorach z terenu naszego miasta. Oszuści podszywali się pod wnuczków, siostrzeńców potrzebujących pilnej pomocy finansowej. Pod pretekstem wymyślonego wypadku, choroby żądali od seniorów przekazania gotówki. Na szczęście osoby z którymi kontaktowali się oszuści zachowali się właściwie i nie przekazując pieniędzy o wszystkim poinformowali policję.

-  Pamiętajmy, żeby po otrzymaniu takiego telefonu, aby nie wpadać w panikę. Dokładnie rozłączmy połączenie i skontaktujmy się z członkami naszej rodziny, ale nie pod numer wskazany nam przez naszego „wnuczka’, ale ten, który od dawna mamy do niego zapisany. Nie przekazujmy także żadnych pieniędzy osobom obcym – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W dzisiejszych zgłoszeniach pojawiła się także próba oszustwa metodą  „na policjanta”. Nie zapominajmy, że przestępcy będą wymyślać i modyfikować coraz to nowe sposoby działania. Jednak cel tych działań jest jeden – pieniądze.

- Żaden prawdziwy policjant, czy przedstawiciel innych służb nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacja to znak, że mamy do czynienia z oszustem. Należy pamiętać, aby po otrzymaniu takiego telefonu informując np. o zdarzeniu policję dobrze rozłączyć poprzednie połączenie. Skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i ostrzeżmy ich o powyższych zagrożeniach i uczulmy na takie sytuację. Dajmy im także wskazówki jak mają się zachować a takiej sytuacji – dodaje mł. asp. Żerański.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również