2012-04-26T18:57:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
,

W ostrołęckiej galerii „Bursztynowa” będzie Tesco

Tak będzie wyglądała galeria Bursztynowa w Ostrołęce
Ostrołęka: Spółka Narev Inwestycje podpisała umowę z siecią Tesco. Hipermarket będzie mieścił się w galerii handlowej „Bursztynowa”. Jak się dowiedzieliśmy, sklep będzie miał powierzchnię 8 tys. mkw.

Tesco to największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie również w innych krajach. W Polsce ma prawie 400 sklepów, 27 stacji benzynowych, oraz własne centra dystrybucyjne. Zatrudnia przy tym około 30 tys. pracowników.

Jak już pisaliśmy, cała ostrołęcka galeria ma mieć około 28,5 tys. mkw., w tym prawie 20 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem. Dodatkowo na terenie inwestycji przewidziano również market budowlany o powierzchni około 8 tys. mkw. Obecnie prowadzone są negocjacje w tej sprawie.

Galeria Bursztynowa będzie zlokalizowana na łąkach o powierzchni 8 ha, między ulicami Gorbatowa i Goworowską. Komercjalizację na wyłączność powierzono firmie doradczej Cushman & Wakefield. Dział Project Management firmy przygotował również projekt architektoniczny obiektu i projekty branżowe.

Budowa galerii rozpocznie jeszcze w tym roku - jej otwarcie nastąpi jesienią 2013 r.
Zobacz również