2018-02-06T05:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Wakacje all inclusive - sprawdź gdzie najlepiej jechać

REKLAMA

Wszystkie osoby, które preferują wygodną formę spędzania urlopu, zainteresują atrakcyjne wakacyjne oferty all inclusive. Decydując się na wczasy all inclusive otrzyma się od organizatora nie tylko pakiet noclegów oraz dostęp do wachlarza atrakcji, jakie oferuje gościom hotel, ale również ponadstandardową formułę wyżywienia (obejmuje regularne posiłki główne, dostępne przez całą dobę bądź w określonych godzinach przekąski itp.).

Wakacje all inclusive (źródło KLIKNIJ TUTAJ) to wygodne rozwiązanie, które pozwoli poświęcić więcej czasu na plażowanie i beztroski wypoczynek.

Gdzie zatem wybrać się na urlop all inclusive? Numerem jeden są Wyspy Kanaryjskie - archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego, leżących na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji. Każda z wysp jest inna i oferuje turystom inne atrakcje, krajobrazy oraz smaki.

Wyspy Kanaryjskie (zwane także Kanarami) tworzy 17 należących do Hiszpanii wysp. Najbardziej znaną jest Teneryfa, która jest największą oraz najludniejszą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazywana jest kontynentem w naturze, ze względu na kilka typów krajobrazów, a także stref klimatycznych, które na nich występują. Teneryfa to przede wszystkim plaże, ocean oraz góry. Będąc tutaj, oprócz błogiego lenistwa na plaży, warto wspiąć się na Teide - największy na świecie wyspiarski wulkan (3718 metrów n.p.m.). Na szczyt można dojść pieszo bądź kolejką linową, która wjeżdża na wysokość 3555 metrów n.p.m.

Fuerteventura to wyspa oddalona zaledwie 100 kilometrów od Afryki. Miejsce słynie z plaż, które uważane są za najpiękniejsze na całym archipelagu. W przeciwieństwie do pozostałych wysp Fuerteventura jest raczej płaska, ukształtowanie terenu powoduje, że nie ma tu żadnej bariery, która zatrzymywałaby silne wiatry - zakątek jest rajem dla miłośników sportów wodnych (m.in. windsurfingu). Wyspa ponadto przyciąga łagodnym klimatem, który nie charakteryzuje się tutaj strefowością oraz brakiem deszczu niemal przez cały rok.

Kolejnym atrakcyjnym zakątkiem na niezapomniane wakacje jest Grecja - kraj różnorodny, bogaty nie tylko w piękną przyrodę, ale także sprzyjający wypoczynkowi klimat oraz zabytki.

Do najpopularniejszych turystycznie miejsc należy Riwiera Olimpijska, wybrzeże Morza Egejskiego południowej Macedonii, które rozciąga się na południe od Salonik. Chętnie odwiedzane kurorty to: Leptokaria, która leży w pobliżu masywu Olimpu oraz Parku Narodowego Góry Olimp. Kurort ten jest wioską rybacką, otoczoną wodami Zatoki Theramikos i piaszczystymi bądź kamyczkowymi plażami. Leptokaria to idealny zakątek do wypoczynku. Paralii przyciąga długimi oraz piaszczystymi plażami. Miejsce szczególnie polecane jest tym osobom, które lubią aktywny wypoczynek - w pobliżu znajdują się centra turystyczne udostępniające sprzęt sportowy.

Miejscem na udane wakacje jest także Turcja z doskonale zachowanymi śladami największych cywilizacji świata: greckiej, rzymskiej oraz bizantyjskiej. Tutaj Europa łączy się z Orientem. Turcja położona jest częściowo w Azji, a częściowo w Europie. Od zachodu graniczy z Bułgarią i Grecją, od wschodu z Syrią, Iranem, Irakiem, Azerbejdżanem, Armenią oraz Gruzją.

Najchętniej odwiedzana przez turystów jest Riwiera Turecka, region w południowo - zachodniej Turcji, ciągnący się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Miejsce to obfituje w szerokie piaszczyste plaże, zakątki o historycznym znaczeniu oraz o wysokich walorach przyrodniczych.

Riwiera Turecka to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów turystycznych nad Morzem Śródziemnym. Na wybrzeżu znajdują się dziesiątki nadmorskich miast i miasteczek, które przyciągają atrakcjami. Najbardziej znaną miejscowością jest Alanya, dawne miasto piratów. Alanya to przede wszystkim piaszczysto - żwirowe plaże, najpiękniejszą z nich jest Kleopatra Beach, która oferuje bardzo dobre warunki do kąpieli oraz sportów wodnych. Miasto jest ulubionym miejscem wypoczynku tureckiej elity.

Belek i Lara to najmłodsze, a zarazem najbardziej luksusowe miejscowości turystyczne na Riwierze Tureckiej. Dzięki sprzyjającemu klimatowi hotele są tutaj czynne przez cały rok. Miejscowości powstały z myślą o klientach wymagających, mających wysokie oczekiwania, co do standardu świadczeń.

Kemer była dawniej wioską rybacką, która z czasem przekształciła się w nowoczesne centrum turystyczne. Na popularność tego zakątka składa się krystalicznie czyste morze, lasy piniowe, cytrusowe gaje, a także bliskość gór. Hotele zbudowane wzdłuż wybrzeża stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Osobliwością tego miejsca jest zjawisko o greckiej nazwie Chimera oraz tureckiej Yanas - płonący gaz, ulatujący z głębin ziemi.