2017-10-26T17:41:25+02:00 eOstroleka.pl 2 1 8 100%
Ostrołęka,

Wiejska w letargu

REKLAMA
REKLAMA
8
0
1
31 października to termin zakończenia robót budowlanych przy przebudowie ulicy Wiejskiej. Wszystko wskazuje na to, że terminu dotrzymać będzie bardzo trudno. Wykonawcy grożą kary umowne, o czym informuje prezydent Janusz Kotowski. Z czego wynikają takie opóźnienia?

Mieszkańcy ulicy Wiejskiej z niepokojem mogą wyczekiwać zbliżającej się zimy, gdyż remont ich ulicy znacznie się przedłuża. Pierwotnie miał on być ukończony 30 września, kolejny termin to 31 października, a i tak wszystko wskazuje na to, że tego terminu również nie uda się dotrzymać.

Co powoduje takie opóźnienia?

- W trakcie prowadzenia robót napotkano na niezainwentaryzowane sieci uzbrojenia technicznego w postaci przyłączy wodociągowych oraz kabli telekomunikacyjnych, które należało zabezpieczyć rurami osłonowymi. Po przekazaniu placu budowy wykonawcy, PGE Dystrybucja wystąpiła z wnioskiem o zgodę na przebudowę istniejącej sieci elektroenergetycznej. Prace należało wykonać, aby w przyszłości uniknąć awarii sieci. Po przystąpieniu przez wykonawcę do wykonania podbudowy i przeprowadzeniu badań przez laboratorium podjęto decyzję o zmianie konstrukcji jezdni przewidzianej w dokumentacji projektowej. Zdecydowano o wzmocnieniu konstrukcji podbudowy poprzez wykonanie stabilizacji cementem. Wzmocniono również podbudowę pod chodnik. Ponadto zaszła konieczność zmiany zaprojektowanej niwelety, aby zachować normatywne spadki w obrębie zjazdów oraz chodnika. Powyższe okoliczności uzasadniały wydłużenie terminu umownego - wyjaśnia prezydent Janusz Kotowski.

Wykonawcą przebudowy ul. Wiejskiej za 3,2 mln zł jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Jarek , 21:02 26-10-2017,   -
Wolno to idzie strasznie:(
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Jarek , 21:02 26-10-2017,   -
Wolno to idzie strasznie:(
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również