2018-05-21T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Wizytówka człowieka

REKLAMA
REKLAMA

Niektórzy uparcie powtarzają, że oceniają innych po wyglądzie butów i dłoni. Taka prawidłowość nie dotyczy tyko kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim codziennego życia. Co za tym idzie, warto zadbać o wizerunek przede wszystkim staranną pielęgnacją oraz naturalnym wyglądem.

 

Skóra narażona na uszkodzenia

 

Naskórek dłoni jest szczególnie narażony na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych takich jak zmiany temperatury, chemia czy też klimatyzacja. One wszystkie odbijają się na kondycji ciała, ale najmocniej szkodliwe działanie widać na dłoniach. Wymagają one od nas więc specjalistycznej pielęgnacji oraz czasu, jaki jesteśmy w stanie im poświęcić. Podstawą będą oczywiście odpowiednio dobrane kremy do rąk, których powinniśmy używać tak często jak potrzebujemy, a szczególnie po czynnościach, które uszkadzają płaszcz hydrolipidowy skóry.

 

Gładkie dłonie

 

Odpowiednie zabiegi mogą pomóc w uzyskaniu gładkiej i odżywionej skóry dłoni. Poza tym sprawiają, że skóra będzie się wolniej starzeć i zyska większą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Do specjalistycznej pielęgnacji przydają się delikatne peelingi i skoncentrowane maski. Są zalecane szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dłonie narażone są na zmienne warunki atmosferyczne oraz na przykład latem, gdy słońce i słona woda mogą uszkodzić wrażliwą powłokę zewnętrzną. Dedykowane preparaty usuwają zrogowaciały naskórek, regenerują struktury skóry oraz przywracają utracony blask i gładkość. Po każdym kontakcie z wodą oraz zawsze wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę warto używać kremu do rąk. Nowoczesne formuły szybko się wchłaniają i nie mamy wrażenia tłustych dłoni. Poza tym warto sięgnąć po przepisy z babcinych notatek. Naturalne składniki potrafią zdziałać prawdziwe cuda. I tak siemię lniane świetnie nawilży suchą skórę. Tę zniszczoną ukoi mleko, do którego można dodać napar z rumianku, a sok z cytryny jest najlepszym sposobem na przebarwienia.