2017-10-03T18:06:47+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Powiat ostrołecki,

Wolontariusze z Albanii, Brazylii i Sri Lanki gościli w ZSP w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
1
0
Troje wolontariuszy: Bianka Zanini, Teis Berberi i Dashanka Nadeeshan de Silva gościli w od 25 do 29 września w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle  w ramach projektu AIESEC.

Dla uczniów była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i poznanie bliżej krajów, z których pochodzili goście. Przez tydzień nie tylko zapoznali się z ogólnymi informacjami na temat Albanii, Brazylii i Sri Lanki, ale również uzyskali odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia: od  historii, tradycji, kultury do muzyki czy  kuchni.

Spotkania te były  nie tylko „żywymi” lekcjami języka angielskiego, ale także doskonałą motywacją do nauki. Być może ktoś z nich w przyszłości także zechce zostać wolontariuszem i będzie realizował projekty AIESEC.

Goście mieli okazję zwiedzić JBB oraz Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle. Poza szkołą także spotykali się z młodzieżą i nauczycielami, w niezwykle miłej atmosferze.

Młodzież z ZSP  prezentowała  im tańce kurpiowskie, uczyła kroków "starej baby". Bianka z Brazylii uczyła natomiast tańców brazylijskich. Jedno ze spotkań miało charakter kulinarny.  Uczniowie ZSP przygotowali  tradycyjne kurpiowskie jedzenie: chleb ze smalcem, fafernuchy, pierogi, faworki. Wszystko to gościom bardzo  smakowało.

Dziewczęta próbowały ponadto  nauczyć wolontariuszy wykonywania kwiatów z bibuły. Otrzymali też w prezencie palmy kurpiowskie. A że  nocowali w Łysych u państwa Bacławskich, tam też mieli możliwość podpatrzenia jak gospodarz rzeźbi, a gospodyni robi koronki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.