2017-03-14T19:11:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Wypadek w Łęgu Przedmiejskim. Dwóch nastolatków trafiło do szpitala [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
1
0
Około godziny 18:30 w miejscowości Łęg Przedmiejski doszło do wypadku, w którym rannych zostało dwóch nastolatków. Chłopcy w wieku 15 i 16 lat wjechali skuterem pod rozpędzoną „osobówkę”. Obaj trafili do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło około godziny 18:30 w miejscowości Łęg Przedmiejski. Ruch na drodze dojazdowej do Ostrołęki jest całkowicie zablokowany. Policja przygotowała objazdy, m.in. przez miejscowości Gnaty.

Według wstępnych policyjnych ustaleń, dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat jadących skuterem nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi, około 35 letniemu mężczyźnie.

- W wyniku wypadku nastoletni chłopcy doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności w jakich doszło do wypadku. Ruch na drodze dojazdowej do Ostrołęki odbywa się przez wyznaczone objazdy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – powiedział nam mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak udało nam się ustalić, jednośladem kierował 15-latek, który nie posiadał wymaganych uprawnień, zaś siedzący z tyłu o rok starszy chłopiec jechał bez kasku.

- Przypominamy, że jazda skuterem czy innym pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa tak dla kierującego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Skrajną nieodpowiedzialnością jest także jazda jednośladem bez kasku, który jest tak naprawdę jedynym elementem ochronnym kierowcy czy też pasażera – dodaje mł. asp. Żerański.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również