2017-07-18T10:05:42+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Zderzenie skuterów wodnych na zalewie. Tonących mężczyzn uratowali policyjni „wodniacy”

fot. KWP Radom
0
0
0
Tragicznie zakończyć mogła się kolizja dwóch skuterów wodnych, do której doszło na zalewie w miejscowości Konary. Po zderzeniu tonąć zaczęli kierujący skuterami mężczyźni. Jeden z nich doznał bardzo poważnych obrażeń. Z pomocą ruszyli policyjni „wodniacy” i to dzięki ich szybkiej reakcji tragedii udało się uniknąć.

Dwaj radomscy policjanci, mł. asp. Sylwester Kruk i sierż. sztab. Łukasz Sitkowski na co dzień pracujący w Zespole Policji Wodnej, w sobotnie popołudnie pełnili służbę na zalewie w Domaniowie. Jest to bardzo rozległy zbiornik, przylega do miejscowości Domaniów i Konary. Patrolując teren zalewu, krótko po godzinie 16. funkcjonariusze zauważyli dwie osoby znajdujące się w wodzie, które wzywały pomocy. Natychmiast ruszyli na pomoc.

Szybko okazało się, że chwilę wcześniej zderzyły się ze sobą dwa skutery wodne, a ich kierujący nie mogą wydostać się z wody. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że jeden z mężczyzn miał kłopot z poruszaniem się. Praktycznie nie był w stanie w żaden sposób współdziałać z policyjnymi ratownikami. Mundurowi wyciągnęli mężczyzn na policyjną łódź i udzielili im pierwszej pomocy, jednocześnie transportując na brzeg.

Jeden z mężczyzn, 48-letni mieszkaniec Radomia w wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń i tylko dzięki sprawnej akcji ratowniczej interweniujących policjantów udało się go szybko wydobyć na odległy o 150 metrów ląd i przetransportować karetką do szpitala w Radomiu.

Dzięki postawie, szybkości w podejmowaniu decyzji oraz profesjonalizmowi policjantów udało się uratować mężczyzn, a to pozwoliło na równie szybkie udzielenie im pomocy medycznej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również