2017-02-09T13:38:52+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Zimowy turniej w warcaby dla dzieci i młodzieży z gminy Łyse [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Łysych
REKLAMA
0
0
0
Uczniowie ze szkół działających na terenie gminy Łyse wzięli udział w zimowym turnieju w warcaby. Zmagania rozegrano w poniedziałek, 6 lutego.

Turniej warcabowy rozpoczął serię konkursów i rozgrywek, które przeprowadzone będą  dla dzieci i młodzieży w  czasie ferii zimowych w hali sportowej w Łysych pod nadzorem doświadczonych instruktorów i sędziów. Dzięki dobrej organizacji  i wsparciu nauczycieli, zawody  przebiegały  sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Celem turnieju było rozbudzanie u dzieci zainteresowania grami planszowymi - zwłaszcza warcabami, rozwijanie i doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz zasady logicznego myślenia i przewidywania. Gra w warcaby rozwija szczególnie możliwości logicznego myślenia, przewidywania i strategicznego działania. Uczestnictwo uczniów w turnieju warcabowym dało  im możliwość aktywnego spędzania czasu, intelektualnego rozwoju oraz realizowania siebie zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Poprzez uczestnictwo w turnieju warcabowym uczniowie mieli  możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz sprawdzenia poziomu możliwości. Dzieci i młodzież bardzo odpowiedzialnie podeszły do każdej rozgrywki. Wykonanie każdego ruchu było decyzją wcześniej przemyślaną i analizowaną. Umiały przyjąć właściwie zwycięstwo jak i porażkę.

Dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upragnione puchary zostały wręczone  przez dyrektorów obu szkół na oficjalnym podsumowaniu i zakończeniu turnieju.

A oto wyniki zmagań w poszczególnych  kategoriach:
Szkoła Podstawowa
1. miejsce – Patryk Trzciński kl. VI -  Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych
2. miejsce – Adrian  Bastek   kl. VI- Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku
3. miejsce – Bartłomiej Płocharczyk kl. V - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Publiczne Gimnazjum
    1.    Szymon Kiernozek   kl. II  - Publiczne Gimnazjum w Łysych
    2.    Natalia Mazuch  kl. II -  Publiczne Gimnazjum w Łysych
    3.    Kacper Kania kl. I -  Publiczne Gimnazjum w Łysych.

 Organizatorzy: Urszula Gawrych i Barbara Kaczyńska
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również