2017-10-17T13:28:44+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Zlikwidują próg zwalniający przy ulicy Morelowej

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Na wniosek rady osiedla Pomian do likwidacji przeznaczony został próg zwalniający przy ulicy Morelowej w Ostrołęce. Mieszkańcy skarżyli się, że jego lokalizacja jest całkowicie bezzasadna.

Mieszkańcy ulic Morelowej i Brzoskwiniowej poprosili radę osiedla o interwencję w sprawie likwidacji progu zwalniającego przy ulicy Morelowej, mieszczącego się pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Brzoskwiniową i Wiśniową. Ulica na wskazanym odcinku ma odległość około 100 metrów, dodatkowo skrzyżowanie Morelowej i Wiśniowej jest skrzyżowaniem równorzędnym i obowiązuje tu tzw. "zasada prawej strony", co wymusza na osobach kierujących pojazdami jadącymi ulicą Morelową od strony ulicy Sadowej zatrzymanie się i ustąpienie pojazdom wyjeżdżającym z ulicy Wiśniowej.

W związku z powyższym prędkość na tej ulicy oscyluje w okolicach 20 km/h, a dodatkowo znajduje się tam próg zwalniający. Mieszkańcy skarżą się na hałas i niszczenie zawieszenia w samochodach. Ich propozycję poparła rada osiedla Pomian, a następnie wniosek trafił do prezydenta Janusza Kotowskiego. Jak się dowiedzieliśmy, ten przychylił się do prośby mieszkańców i próg zwalniający zniknie z ulicy Morelowej do 15 listopada br.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.