2014-10-27T17:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

10 punktów dla Ostrołęki

REKLAMA
Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, fot. januszkotowski.pl
REKLAMA
zdjecie 5894

Podczas miejskiej konwencji wyborczej PiS w Ostrołęce zaprezentowano ogólne kierunki działania, jakie wytycza sobie na najbliższe lata kandydat na prezydenta miasta. Dziś szczegółowo prezentujemy program, pod którym podpisało się także 46 kandydatów na miejskich radnych, startujących z listy nr 3 Prawa i Sprawiedliwości. Niesie on wizje rozwoju Ostrołęki w dziesięciu punktach, które mają być podstawą działania samorządu miasta w kolejnej kadencji.

Poniżej prezentujemy skróconą wersję programu:

1. Ostrołęka dla młodych
Przyszłość Ostrołęki leży w rękach ludzi młodych. Dlatego w kolejnej kadencji zamierzamy przygotować szeroki pakiet systemowych rozwiązań wychodzący naprzeciw ich potrzebom. Wesprzemy starania młodych przedsiębiorców w tworzeniu firm i nowych miejsc pracy. Stworzymy zespół roboczy odpowiedzialny za nadzór nad realizacją naszego programu zaadresowanego do młodych mieszkańców Ostrołęki.

2. Nowe ulice i koalicja na rzecz obwodnicy Ostrołęki
Zbudowaliśmy i wyremontowaliśmy ponad 80 ulic w mieście. Będziemy robić to nadal na wszystkich osiedlach. Program budowy i modernizacji będzie dotyczył głównych dróg w celu poprawy komunikacji w całym mieście, jak i ulic osiedlowych we współpracy
z komitetami mieszkańców. Razem z sąsiadami i największymi firmami Ostrołęki podjęliśmy starania o budowę obwodnicy miasta (wyznaczono warianty, sporządzono analizę środowiskową). Nie ustajemy w staraniach , by w budżecie państwa znalazły się pieniądze na budowę obwodnicy Ostrołęki. To nie tylko poprawa komunikacji i bezpieczeństwa, ale też szansa na uwolnienie terenów inwestycyjnych.

3. Inwestycje sportowe i kulturalne
W ostatnich latach zbudowaliśmy nową pływalnię, kilkanaście boisk ze sztuczną nawierzchnią. Powstały place zabaw, siłownie „pod chmurką”, stanowiska naprawcze dla rowerów. Z pomocą środków unijnych planujemy zbudowanie nowej hali sportowej przy ul. Witosa, przebudowę stadionu (mamy już stosowne projekty techniczne), zagospodarowanie terenów nad Narwią (mamy ciekawe projekty z placami zabaw, stanowiskami dla sportów wodnych i licznymi atrakcjami). Powstaną kolejne ścieżki rowerowe i pasy dla rowerzystów, następne siłownie i place zabaw. Będziemy dalej wspierać kluby sportowe i przydzielać stypendia dla młodych sportowców. Zamierzamy kontynuować uznane przedsięwzięcia kulturalne - wzbogacić bazę kulturalną, przez dokończenie małej sali kinowej, budowę kolejnych scen plenerowych, organizację koncertów, pikników, festiwali.

4. Kolejne mieszkania, wsparcie dla potrzebujących, aktywizacja seniorów
Nie zapominamy o najuboższych - budujemy domy socjalne, organizujemy świetlice, wspieramy seniorów. Jeszcze w tym roku kilkadziesiąt ubogich rodzin otrzyma upragniony dach nad głową. Będziemy rozwijać zasoby OTBS i budownictwo socjalne przy wsparciu dotacji zewnętrznych, tak by kolejne rodziny znalazły niedrogie mieszkania w Ostrołęce. Potrzebujący znajdą pomoc ze strony samorządu. Uszczelnimy system tak, by trafiała ona w większym zakresie do najbardziej potrzebujących. Będziemy wspierać wszelkie formy aktywności seniorów: Uniwersytet Trzeciego Wieku.

5. Dobra szkoła - TAK. Zwolnienia nauczycieli - NIE
Wyremontowaliśmy wiele szkół i przedszkoli. Podnosi się jakość kształcenia i bezpieczeństwo w placówkach oświatowych. Solidarnie dzieląc się pracą nie dopuściliśmy do zwolnień wśród nauczycieli. Będziemy dbać o ostrołęcką oświatę, racjonalizować wydatki (ale nie oszczędzać kosztem ludzi). Właściwe kierunki wytycza ważny dokument pod nazwą Strategia Rozwoju Oświaty w Ostrołęce.

6. Ostrołęka przyjazna dla przedsiębiorców
Od wielu lat prowadzimy politykę niskich podatków w mieście. Wspieramy ostrołęckich kupców przy ich odważnym projekcie budowy hali targowej przy ul. Prądzyńskiego. Będziemy wspierać ostrołęckie firmy, utrzymywać podatki na niskim poziomie, dalej pomagać kupcom i transportowcom.

7. Rozwój Strefy Ekonomicznej
Powołaliśmy ostrołęcki oddział Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstała pierwsza firma, wszystkie działki zostały wykupione. Planujemy budowę kolejnego zakładu. Będziemy wspierać wszystkich inwestorów. Zaprosimy sąsiednie samorządy do włączenia swoich terenów do strefy, która daje duże ulgi i przywileje zainteresowanym przedsiębiorcom.

8. Rozbudowa Elektrowni Ostrołęka
Wspomagaliśmy od początku przygotowania do budowy nowej elektrowni. Poruszyliśmy wszystkie siły gospodarcze i polityczne, by powrócono do decyzji o jej budowie. Nowa elektrownia została już wpisana do programu wyborczego PiS. Planujemy dalsze działania w tej sprawie, ponieważ to wielka szansa rozwojowa dla miasta i regionu.

9. Pierwszy elektryczny autobus w Ostrołęce
MZK zmienił się w ostatnich latach nie do poznania. Dzięki środkom unijnym i pieniądzom z budżetu miasta przybyło nowoczesnych autobusów, powstały nowe przystanki, wprowadziliśmy system obsługi pasażerów niedowidzących, unowocześniliśmy bazę przy ul. Kołobrzeskiej. Będziemy dalej inwestować w miejski transport. Zakupimy kolejne autobusy, w tym jako pierwsi w Polsce wprowadzimy w pełni pojazdy elektryczne polskiego producenta. Wprowadzimy bezpłatne bilety dla mniej zamożnych osób starszych i młodzieży.

10. Otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych
Będziemy dbać o historię, pamięć o lokalnych i polskich bohaterach. Bohaterskie dzieje Ojczyzny inspirują nas do zaangażowania sił w działalności dla ludzi dziś żyjących. Utworzymy z pozyskanych funduszy zewnętrznych nowoczesne Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Będzie to centrum oddające hołd bohaterom i przyciągające turystów z Polski i całego świata.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.januszkotowski.pl/doc/158/program_2014_ok.pdf

Źródło: Materiał Wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 5894