zdjecie 2262
2014-09-22T15:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

122 osoby przebadane w Galerii Bursztynowej podczas akcji "Zadbaj o Swoje Serce" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

21 września z bezpłatnych porad i badan lekarskich w ramach akcji "Zadbaj o Swoje Serce w Galerii Bursztynowej" skorzystało kilkaset osób, część z nich ustawiło się w kolejkach do dermatologa i dietetyka a pozostali cierpliwie czekali na badanie serca EKG wraz z konsultacją lekarza specjalisty.

Podczas wczorajszej akcji przebadaliśmy serca poprzez badanie EKG 122 osobom.

Najstarszy pacjent miał 89 lat, najmłodszy 19 lat.

W akcji wzięły udział osoby m. in. z takich miejscowości jak: Ostrołęka, Różan, Łomża /19% zbadanych/, Kadzidło, Zamość, Czerwin.

Aż u kilkudziesięciu osób wykryto nieprawidłowości. Około 20-tu osobom została zalecona pilna konsultacja kardiologiczna. Kilkanaście z tych osób nie było świadomych zmian.

Kilkanaście osób spośród badanych nie miało nigdy wcześniej wykonanego badania EKG.

U dwóch osób wykryto ostry zespół wieńcowy. U jednej osoby wykryto niedokrwienie serca świadczące o przebytym zawale, (o czym pacjent nie wiedział).

U kilkunastu osób wykryto również nieprawidłowości dotyczące przerostu przedsionka lub komory.

Jedna osoba podczas badania EKG miała migotanie przedsionków. Ponieważ regularnie przyjmuje leki, w tym przypadku nie trzeba było wzywać karetki.

Dwie osoby z bardzo wysokim ciśnieniem zostały skierowane do szpitalnej izby przyjęć.

Poza kolejką przyjęliśmy jedną osobę – Pani zgłosiła się do nas, że się źle czuje. Rzeczywiście miała wysokie ciśnienie. Mimo podania leku po 20 minutach ciśnienie nie spadło. Wraz z mężem pojechała do szpitala.

Około 70% badanych miało podwyższony poziom cholesterolu we krwi.

Warto zauważyć, że w czasie akcji Zadbaj O swoje Serce brali udział również młodzi wolontariusze z fundacji DKMS i zachęcali klientów Galerii do wpisywania się na listę potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ich praca i poświęcenie własnego wolnego czasu okazała się bardzo skuteczna.

Oprócz tego –niejako na osłodę stania w kolejkach organizatorzy zapewnili wszystkim chętnym promocyjne kupony na badanie morfologii w cenie 3 zł od firmy ALAB.

Najmłodsi mogli liczyć na prezenty które rozdawał Miś Bursztynek  /pojemniki na śniadanie do szkoły/.

Okazuje się, że takie akcje prozdrowotne są bardzo potrzebne mieszkańcom naszego regionu. Już teraz właściciele Galerii myślą o kolejnych takich... "białych niedzielach"

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×