2017-06-27T13:13:04+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

19. rocznica śmierci gen. Marka Papały

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz z policjantami i władzami samorządowym uczcili wczoraj pamięć byłego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały. Na cmentarzu w Pruchniku złożono wieńce i zapalono znicze. W obecności rodziny Generała policjanci zaciągnęli wartę honorową.

Wczoraj na cmentarzu w Pruchniku, w rodzinnej miejscowości zmarłego tragicznie gen. Marka Papały oddano hołd jego pamięci. Nadinspektor Marek Papała zginął 25 czerwca 1998 roku w Wilanowie. W związku z 19 .rocznicą  śmierci byłego Komendanta Głównego Policji na Jego grobie złożono wieńce, zapłonęły znicze, zaciągnięto wartę honorową.

W imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka wieniec złożył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz z zastępcami insp. Zbigniewem Sową i insp. Pawłem Filipkiem.

Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz złożył wieniec w imieniu żony Generała - Małgorzaty Papały i córki.

Wiązankę kwiatów złożył także Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa wraz z zastępcą podkom. Janem Wojtowiczem.

Na cmentarzu obecna była także rodzina gen. M. Papały - ojciec Jan i siostra Krystyna. Hołd Generałowi oddali także Wicestarosta Jarosławski Józef Szkoła, Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i Sekretarz Robert Grządziel.

Duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman przewodniczył modlitwie nad grobem gen. Papały. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie zaciągnęli wartę honorową przy grobie Generała i zapalili znicze.

Uroczystość zgodnie z Policyjnym Ceremoniałem poprowadził podkom. Wojciech Kulig z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie.

Źródło: policja.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń