eOstroleka.pl
Ostrołęka,

200 kilogramów lina trafiło do Omulwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7380
fot. Koło PZW Nr 38 "Narew"fot. Koło PZW Nr 38 "Narew"
REKLAMA
zdjecie 7380
Posłuchaj

Wędkarze z Koła PZW nr 38 "Narew" w Ostrołęce aktywnie działają na rzecz poprawy bioróżnorodności lokalnych rzek. Jak poinformowano w mediach społecznościowych Koła, dokonano kolejnego zarybienia rzeki Omulew.

Jak przekazali członkowie koła, do Omulwi trafiło 200 kg ryby Lin. Akcja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującym operatem rybackim.

"W dniu dzisiejszym zarybiliśmy rzekę Omulew rybą Lin. Do rzeki trafiło 200 kg zgodnie z operatem."

Zarybienie było efektem współpracy pomiędzy Okręgiem Mazowieckim PZW w Warszawie, Kołem PZW nr 38 "Narew" oraz przedstawicielami Wód Polskich z Ostrołęki.

To cykliczne działanie Koła PZW "Narew" ma na celu wzbogacenie populacji ryb w okolicznych akwenach, co z pewnością ucieszy lokalnych wędkarzy i przyczyni się do utrzymania zdrowego ekosystemu rzeki Omulew.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×