eOstroleka.pl
Ostrołęka,

22 komisje egzaminacyjne powołane. Trwa ważny etap awansu zawodowego nauczycieli

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 4973

W Ostrołęce rozpoczął się intensywny okres egzaminacyjny dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Łącznie powołano aż 22 komisje egzaminacyjne, których zadaniem jest ocena wiedzy, kompetencji oraz dorobku zawodowego kandydatów.

To ważny krok w ścieżce zawodowej każdego nauczyciela – formalne potwierdzenie ich rozwoju, zaangażowania oraz wysokiego poziomu pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin na nauczyciela mianowanego przeprowadzany jest w oparciu o przepisy ustawy Karta Nauczyciela, ustawa Prawo Oświatowe i rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego nauczycieli. Przed komisją egzaminacyjną nauczyciel prezentuje efekty swojej pracy i odpowiada na pytania dotyczące m.in. metod dydaktycznych, współpracy z rodzicami, uczniami i środowiskiem lokalnym. Egzamin ma formę rozmowy, podczas której oceniane są kompetencje pedagogiczne, umiejętność rozwiązywania problemów wychowawczych oraz znajomość przepisów prawa oświatowego.

Kto zasiada w komisjach?

Zgodnie z przepisami, każda komisja składa się z przedstawicieli instytucji związanych z edukacją: organu prowadzącego szkołę lub przedszkole, kuratorium oświaty, dyrektora placówki, w której zatrudniony jest egzaminowany nauczyciel, dwóch ekspertów z listy Ministerstwa Edukacji oraz – opcjonalnie – przedstawiciela związku zawodowego nauczycieli.

Wśród osób powołanych do komisji znaleźli się m.in.:

  • Bogumiła Jarka – przewodnicząca wielu komisji, przedstawiciel organu prowadzącego,
  • Magdalena Mieszkowska – przewodnicząca komisji, przedstawiciel organu prowadzącego,
  • Dariusz Wiśniewski, Marzena Joanna Zera, Iwona Murawska – przedstawiciele Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie,
  • Monika Szlązak, Agnieszka Kowalska, Magdalena Kamińska, Katarzyna Maciejewska, Wioletta Wnuk, Barbara Pianka, Alina Bałdyga, Andrzej Glinka, Anna Dudzic, Katarzyna Bobrowska, Zbigniew Milewski, Renisław Dmochowski, Marek Wółkowski, Krzysztof Florczak – dyrektorzy szkół i przedszkoli,
  • Agnieszka Traczyk, Teresa Jarzyna, Ryszard Żukowski, Alicja Lewandowska, Adam Grabowski, Cezary Pilcicki, Anita Kurowska, Ewa Dobkowska-Duszak, Katarzyna Staszczuk, Anna Żebrowska – eksperci,
  • Marta Sobczak – przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W skład komisji wchodzą osoby z dużym doświadczeniem w pracy edukacyjnej i nadzorze pedagogicznym, co zapewnia rzetelność i profesjonalizm procesu egzaminacyjnego.

Znaczenie awansu na nauczyciela mianowanego

Awans zawodowy nauczyciela to nie tylko wyższe uposażenie i prestiż, ale przede wszystkim uznanie dla jego dotychczasowych osiągnięć, zaangażowania i rozwoju. Stopień nauczyciela mianowanego to potwierdzenie, że pedagog posiada niezbędne kompetencje i gotowość do dalszego kształcenia i pełnienia coraz bardziej odpowiedzialnych ról w systemie edukacji.

Powodzenia!

Wszystkim nauczycielom, którzy przystępują do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego, życzymy powodzenia, spokoju i wiary we własne kompetencje. Wasza codzienna praca ma ogromne znaczenie – dla uczniów, dla szkół i dla całego systemu oświaty. Niech ten egzamin będzie kolejnym krokiem na drodze zawodowego spełnienia!

REKLAMA
zdjecie 4973

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zaloguj się, by komentować

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24  25 dk26 dk27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×