eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

30-lecie reaktywacji Caritas Diecezji Łomżyńskiej

REKLAMA
zdjecie 8404
REKLAMA
zdjecie 8404

3 kwietnia minęło 30 lat od reaktywacji Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dyrektor Caritas ks. Andrzej Mikucki oraz jego zastępca ks. Marcin Loba wystosowali list z podziękowaniami z tej okazji.

Podziękowania kierujemy do Darczyńców i Ofiarodawców, a także do naszych najbliższych współpracowników: w Centrum Rehabilitacji w Łomży, Hospicjum Domowym w Ostrołęce i Wyszkowie, OWR w Zambrowie i Łomży, Kuchniom w Ostrowi Mazowieckiej i Łomży, Pracownikom Ośrodka Przystanek w Drodze z Czerwonego Boru, DPS w Tykocinie, Wszystkim, którzy wspomogli prace budowlane w Ośrodku CARITAS BLIŹNIM w Ptakach, Pracownikom Caritas, a w szczególny sposób wszystkim WOLONTARIUSZOM: SKC, PZC, pełniącym posługę miłości wobec bliźniego.

 - czytamy w liście. 

Na przestrzeni tych lat współpracowaliśmy z wieloma instytucjami, które nie sposób wymienić. Niech nasze podziękowanie przyjmą przedstawiciele w osobach Pana Wojewody, Starosty, Pracowników MOPS, OPS, NFZ, ROPS Warszawa i Białystok, KRUS, Kuratorium Oświaty, Sanepidu, Agencji Rynku Rolnego, Funkcjonariuszy Straży Pożarnej i Policji.

 - dodano. 

Wspomniano również o obecnym, trudnym czasie:

Z wdzięcznością wspominamy: Księży Biskupów, księży i kleryków, wychowawców świeckich, współtworzących wypoczynek letni i zimowy naszych podopiecznych z kraju i zagranicy. Szczególnie w tych trudnych dniach, kiedy wszyscy musimy mierzyć się z wyzwaniem jakie niesie niepewność jutra jeszcze bardziej doceniamy dar Wspólnoty jaki udało nam się stworzyć przez te 30 lat ze wszystkim instytucjami i osobami prywatnymi. Mamy nadzieję, że wspomagając się nawzajem damy radę przetrwać trudne chwile.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×