eOstroleka.pl
Polska,

33-latek podpalił samochód i śmiertelnie postrzelił z karabinu 56-latke. Popełnił samobójstwo

REKLAMA
zdjecie 1364
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 1364
33-letni mieszkaniec Augustowa na jednej z posesji w gminie Bargłów, powiat Augustowski podpalił zaparkowany tam samochód. Gdy mieszkańcy wybiegli, by gasić auto, mężczyzna z karabinu wystrzelił do 56-letniej gospodyni raniąc ją w nogi, a następnie uciekł swoim samochodem. Policjanci odnaleźli ciało 33-letniego augustowianina z raną postrzałową głowy.

Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 23.00 do policjantów z Augustowa zadzwoniła mieszkanka gminy Bargłów. Kobieta powiadomiła mundurowych, że jej były chłopak przyjechał do jej domu i na posesji podpalił zaparkowany tam samochód. Gdy mieszkańcy wybiegli, by gasić auto, mężczyzna z karabinu wystrzelił do 56-letniej gospodyni raniąc ją w nogi, a następnie uciekł swoim samochodem z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazany rejon i rozpoczęli również poszukiwania samochodu napastnika. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia reanimowała 56-letnią pokrzywdzoną i przewiozła ją do szpitala. Jednak mimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Nad ranem kobieta zmarła. Natomiast kilkadziesiąt minut po północy policjanci odnaleźli poszukiwane auto w lesie na terenie sąsiedniej gminy. Przy pojeździe odnaleziona została również broń palna i ciało 33-letniego augustowianina z raną postrzałową głowy, które na polecenie prokuratora zostało zabezpieczone w prosektorium. W tej chwili policjanci zabezpieczają ślady i przesłuchują świadków.

Szczegółowo, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie, ustalają także przyczyny i dokładne okoliczności tej tragedii.
Źródło: podlaska.policja.gov.pl
Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×