2017-04-24T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

34. Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne przeszły do historii [WIDEO, ZDJĘCIA, LISTA LAUREATÓW]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
70 wykonawców wystąpiło podczas 34. edycji Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych. Wśród uczestników znaleźli się wykonawcy i zespoły z terenu Puszczy Zielonej i Białej woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

34. Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne odbyły się w niedzielę, 23 kwietnia w Ostrołęckim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się łącznie 70 wykonawców z terenu Puszczy Zielonej i Białej woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Poniżej publikujemy protokół jury konkursowego:

Jury w składzie:
     - Arleta Nawrocka-Wysocka - entomuzykolog, przewodnicząca
     - Apolonia Nowak – śpiewaczka kurpiowska
     - Joanna Niska - muzyk
     - Jerzy Białobrzewski - choreograf
     - Alina Chalińska – sekretarz

po wysłuchaniu 70 podmiotów wykonawczych, pochodzących z terenu Puszczy Zielonej i Białej woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego postanowiło przyznać następujące miejsca:

W kategorii SOLIŚCI – DZIECI DO LAT 14:
I MIEJSCE – Igor Fąk
II MIEJSCE – Angelika Szablak
III MIEJSCE – Kamila Gut
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WYRÓŻNIENIE dla najmłodszego uczestnika - Kacper Komor
Nagrodę ufundował Związek Kurpiów

W kategorii SOLIŚCI - MŁODZIEŻ I DOROŚLI:

I MIEJSCE – Dominika Kuczyńska
II MIEJSCE- Kamil Mróz
III MIEJSCE – Karolina Osowiecka
III MIEJSCE –Hanna Ksepka
Nagrody ufundował Starosta Ostrołęcki

W kategorii SOLIŚCI - SENIORZY 60+:

I MIEJSCE – Marianna Bączek
II MIEJSCE –Stanisław Archacki
III MIEJSCE – Anna Bałdyga
Nagrody ufundował Starosta Ostrołęcki

W kategorii INSTRUMENTALIŚCI:

I MIEJSCE – Zenon Kaczyński z Łysych
I MIEJSCE – Grzegorz Golan z Kadzidła
II MIEJSCE – Mateusz Milewski
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W kategorii DZIECIĘCE GRUPY ŚPIEWACZE:

I MIEJSCE – Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Młode Kurpie" z Jednorożca
II MIEJSCE – Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Zagajnica"
III MIEJSCE – Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Pod Borem" gr. I
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W kategorii MŁODZIEŻOWE GRUPY ŚPIEWACZE:

I MIEJSCE - Grupa Śpiewacza Chłopców „Kurpie Białe z Golądkowa"
II MIEJSCE – Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Rutozianki"
III MIEJSCE – Grupa Śpiewacza Dziewcząt „Kurpiaki"
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W kategorii GRUPY ŚPIEWACZE DOROSŁYCH:

I MIEJSCE - Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni
II MIEJSCE - Grupa Śpiewacza Kobiet „Kurpiowszczyzna" z Myszyńca
III MIEJSCE - Grupa Śpiewacza Mężczyzn „Pod Borem"
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WYRÓŻNIENIE w postaci wydawnictw - dla Grupy Śpiewaczej Kobiet „Pod Borem" i Grupy Śpiewaczej Kobiet „Kurpianki z Golanki"
Nagrody ufundował Związek Kurpiów

W kategorii MISTRZ – UCZEŃ:

I MIEJSCE - Witold Kuczyński z Szymonem Ropiakiem
II MIEJSCE - Jan Kowalczyk z harmonistami
III MIEJSCE - Jan Kania z Wiktorem Rumińskim
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W kategorii TRADYCYJNE KAPELE KURPIOWSKIE:

II MIEJSCE - Kapela Jana Kani z Lipnik
II MIEJSCE – Kapela Ryszarda Maniurskiego
III MIEJSCE - Kapela „Pod Borem"
Nagrody ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodatkowo Muzeum Kultury Kurpiowskiej ufundowało dwie nagrody finansowe im. Bernarda Kielaka:
- Dla Grupy Śpiewaczej Kobiet z Nowogrodu
- oraz Grupy Śpiewaczej Mężczyzn z Czarni

Burmistrz Myszyńca ufundował doroczną nagrodę im. Stanisława Sieruty za osiągnięcia w tworzeniu i upowszechnianiu kultury i działalności społecznej dla solisty seniora Władysława Gwiazdy.




REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4