zdjecie 2516
zdjecie 2516
2019-02-15T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

35-latek zasłabł na ulicy. Z pomocą ruszyli mu ostrołęccy policjanci

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
4

We wtorek, 13 lutego policjanci patrolujący rejon Śródmieścia zauważyli młodego mężczyznę, który przewrócił się na barierki oddzielające pasy ruchu przy ulicy Fieldorfa Nila. Bez chwili wahania ruszyli mu z pomocą.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego najczęściej kojarzeni są z mandatami, które nakładają na sprawców szczególnie uciążliwych wykroczeń drogowych. Zapominamy o innym obliczu ich służby. Nie mowa tu o pouczeniach, a o sytuacjach, w których jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Tak też było w środowe popołudnie, kiedy to po godzinie 13.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce patrolowali rejon ulicy Fieldorfa „Nila”. Zauważyli oni mężczyznę, który wywrócił się przy ogrodzeniu oddzielającym przeciwne pasy ruchu tej drogi, więc bez wahania ruszyli mu z pomocą.

- Już w pierwszym kontakcie z mężczyzną widać było, że nie jest on świadom tego, co się z nim dzieje. Nie można było z nim nawiązać rozmowy, jak również nie odpowiadał na pytania. Nie mógł też wstać ani utrzymać równowagi. Policjanci zabrali mężczyznę w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie ratunkowe, którego załoga udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy – mówi aspirant Krzysztof Kolator, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak się okazało, mężczyzna był trzeźwy. Szedł chodnikiem wzdłuż ulicy Fieldorfa „Nila”, kiedy to (z uwagi na swój stan zdrowia) zaczął tracić świadomość i równowagę. Doprowadziło to do sytuacji, że odbił się on od jednego z zaparkowanych pojazdów, wpadł na jezdnię i uderzył w ogrodzenie oddzielające pasy ruchu przy ul. Fieldorfa „Nila”, po czym wywrócił się na ziemię. Można mówić o dużym szczęściu, gdyż mężczyzna nie odniósł w tej sytuacji poważniejszych obrażeń.

Wczoraj mężczyzna pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie spotkał się z policjantami i podziękował za okazaną pomoc.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×