zdjecie 145
zdjecie 145
2021-04-29T12:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

4 mln złotych na zagospodarowanie nabrzeża Narwi w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne4 mln złotych na zagospodarowanie nabrzeża Narwi w Ostrołęce, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
2
23

Nabrzeże rzeki Narew w Ostrołęce zmieni się nie do poznania. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i skarbnik miasta Aneta Leończyk.

Zagospodarowanie nabrzeża Narwi w Ostrołęce

Inwestycja ma niepowtarzalny charakter, ponieważ będzie się opierać na dotąd niespotykanym układzie hybrydowym, który wykorzysta kilka rodzajów infrastruktury rekreacyjnej oraz naturalne ukształtowanie terenu. Projekt zakłada wykorzystanie odnawialnych źródeł energii m.in. zamontowanie solarnego oświetlenia ulicznego.

Z niecierpliwością czekam, kiedy nabrzeże Narwi zmieni swoje oblicze. Mam nadzieję, że zapomniany teren nad Narwią w końcu uda się nam zagospodarować i zapewnić mieszkańcom wyjątkowe miejsce do rekreacji i wypoczynku. Wiem, że bez wsparcia samorządu Mazowsza nie byłoby to możliwe, za co serdecznie dziękuję

– mówi prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż wału przeciwpowodziowego i drewniane pomosty wraz z infrastrukturą dla wędkarzy i sportowców. Powstaną strefy wypoczynkowe, plac zabaw, oczko wodne, pole biwakowe oraz sezonowe punkty handlowe. W ramach projektu zmodernizowana zostanie także plaża i powstanie parking. Samorząd Mazowsza na realizację tej inwestycji przeznaczy 4 mln zł.

Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego przeznaczyliśmy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów – podkreśla marszałek Adam Struzik. – To środki, które pomagają rozwijać się mazowieckim miastom i gminom. Ostatnie miesiące pokazały, że nie wszyscy mogą liczyć na sprawiedliwy podział środków w ramach programów rządowych, ale zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Dla nas nie są istotne sympatię polityczne, liczy się rozwój naszego województwa. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby również w tym roku zabezpieczyć całkiem sporą kwotę, bo aż 250 mln zł, na programy wsparcia – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

Instrument zadań ważnych to jeden ze sztandarowych programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. – W subregionie ostrołęckim nasze wsparcie otrzymało 13 inwestycji na kwotę ponad 22 mln zł. Dzisiaj podpisujemy umowy na 4 ważne projekty – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×