zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-08-10T22:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

5 niebezpiecznych przejść dla pieszych w Ostrołęce. W tych miejscach warto uważać

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
15

W Ostrołęce są przejścia dla pieszych, na których warto zachować nadzwyczajną ostrożność. Kierowcy potrafią rozwijać w tych miejscach dość dużą prędkość, co może stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych. Wybraliśmy 5 miejsc, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Ulica Bohaterów Warszawy

Na tym przejściu dla pieszych dochodziło już do wypadków, także śmietelnych. Kierowcy często są rozpędzeni od strony ronda lub od świateł przy kościele pw. św. Franciszka. Sygnalizacji świetlnej w tym miejscu nie ma, co sprawia, że uważać powinni zarówno piesi, jak i kierowcy. Tym bardziej, że w pobliżu jest licznie uczęszczany supermarket.

zdjecie

zdjecie

Ulica ks. Antoniego Pęksy

To przejście dla pieszych na osiedlu Wojciechowice również może być problematyczne. Dlaczego? Z jednej strony kierowcy nabierają prędkości, wyjeżdżając z ronda. Z drugiej, wyjeżdżają z łuku, często z dużą prędkością - czemu sprzyja dwupasmowa droga. Na pewno piesi przechodzący przez to przejście muszą się bacznie rozglądać...

zdjecie

zdjecie

Ulica Witosa

To przejście dla pieszych jest dość dobrze oświetlone i oznakowane, ale i tak doszło tu do tragicznego wypadku - w grudniu 2020 roku zginął młody chłopak. W obu kierunkach kierowcy potrafią poruszać się tu z dużą prędkością po dwóch pasach ruchu. Dziś, gdy robiliśmy zdjęcia, na miejscu był patrol policji. To potrafi wyhamować zbyt szybkich użytkowników drogi, ale funkcjonariusze nie zawsze mogą tu być.

zdjecie

zdjecie

Ulica Traugutta

To przejście dla pieszych zlokalizowane jest niedaleko Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Dość niedawno doszło na nim do potrącenia 13-latka, ale to nie jedyny wypadek, który wydarzył się w tym miejscu. Kierowcy lubią wcisnąć gaz, startując ze świateł z obu stron. Pieszym zaleca się skorzystanie z pobliskiej kładki lub uważne rozglądanie się.

zdjecie

zdjecie

Ulica Mostowa

Tu niedawno w wyniku potrącenia zginęła 32-letnia piesza. W tym miejscu nie ma świateł, a kierowcy często jeżdzą szybko, by być pierwszym na most. Często oślepia ich też słońce. Ostatnie zdarzenie miało tragiczne skutki, ale może kolejnym uda się zapobiec?

zdjecie

zdjecie


To oczywiście tylko kilka z wielu miejsc, w których należy zachować szczególną ostrożność. Znacie inne przejścia dla pieszych, na których jest niebezpiecznie? Dajcie znać w komentarzach.

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×