2015-10-13T11:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

5 powodów, przez które nie odniosłeś sukcesu finansowego. Znasz je?

REKLAMA
REKLAMA

Męczy cię ta sama praca od 10 lat? Żyjesz na kredyt? Zobacz, jak przezwyciężyć swoje słabości i stać się bardziej zdeterminowanym do działania. Odkładanie marzeń w czasie to kiepski pomysł, bo jeśli ty sam nie podejmiesz wyzwania, w twoim życiu nic się nie wydarzy.

Zmień swoje dotychczasowe przyzwyczajenia

1. Życie przestało być dla ciebie wyzwaniem, odpuszczasz po każdej porażce

Pamiętasz, kiedy za dziecka lubiłeś bić kolejne rekordy w skoku w dal, spacerze do szkoły, doskoku do gałęzi drzewa, które jeszcze nie dawno było dla ciebie nieosiągalne? Gdzie podziała się w tobie ta młodzieńcza werwa? Wyznaczaj sobie cele i realizuj je.

Nie martw się, że odkładając 100 złotych na koncie oszczędnościowym nie osiągnąłeś jeszcze niezależności finansowej, o jakiej zawsze marzyłeś czytając wywiady z Donaldem Trumpem. Utrzymuj się na wysokich obrotach i stawiaj bariery, do których jesteś w stanie doskoczyć. Chcesz nowe BMW serii 7? Policz, ile musiałbyś miesięcznie zarabiać i szukaj rozwiązań, które ci w tym pomogą. Marzenia wcale nie są dla naiwnych.

2. Przestałeś marzyć o własnej firmie, bo etat wydaje ci się bezpieczny

Praca na etacie nie jest ani bezpieczna, ani satysfakcjonująca zawodowo – może poza kilkoma wyjątkami. Idź do biblioteki, wypożycz kilka książek o prowadzeniu biznesu lub inspiruj się ciekawymi postaciami z historii. Uwierz, że to, co robisz na swoim dotychczasowym stanowisku, to zbyt mało.

Rozgranicz motywację „od”, od motywacji „do”. Spróbuj popracować nad organizacją dnia i udowodnij sobie, że nawet jeśli nie stoi nad tobą szef, jesteś w stanie osiągać dobre wyniki.

3. Nie uczysz się, swoją edukację finansową zakończyłeś w liceum

Nieustanny rozwój swoich kompetencji, nauka nowych procesów, opanowanie nowych technologii ułatwią ci dostrzeganie nowych zjawisk w otaczającym cię środowisku. Jeśli brakuje ci argumentu, dla którego wakacje miałbyś spełnić za granicą, to bazuj na doświadczeniach przedsiębiorców – to właśnie poznawanie świata rozwija twój i stwarza sytuacje, które mogą zmienić twoje życie.

Książkę o przedsiębiorczości z liceum, z której nauczyłeś się, jaką marynarkę założyć na rozmowę kwalifikacyjną i czego nie wpisywać do CV – wyrzuć przez okno.

4. O kredycie myślisz tylko wtedy, kiedy przyjdzie potrzeba na wymianę pralki

Ty też zaliczasz się do grona 15,2 milionów Polaków [1], którzy zaciągają kredyty, kiedy w reklamie widzą nowy model ultra szybkiego notebooka albo nowoczesnej pralki?

[1] Dane na podstawie raportu BIK za źródłem: Kredyty gotówkowe. Dane statystyczne Comperia.

Nie mamy nic przeciw nadmiernemu zadłużeniu, ale tylko pod warunkiem, że wykorzystasz je do celów biznesowych, inwestycji w działkę, dom lub mieszkanie pod wynajem.

5. Nie wiesz ile zarabiasz, ile wydajesz i na co miałbyś oszczędzać

Jeśli nie będziesz prowadził chociażby podstawowej kalkulacji swoich miesięcznych dochodów i rozchodów, możesz być pewien, że coroczne wakacje na Malediwach, Mercedes klasy S i garnitur szyty na miarę nie są dla ciebie.

Excel, kartka papieru i archiwum z rachunkami za zakupy, paliwo i wieczorny wypad na miasto to absolutna podstawa.

Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 72