eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

50-lecie samorządu Gminy Lelis  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. UG w Lelisiefot. UG w Lelisie
REKLAMA

W dniu 30 maja w Urzędzie Gminy Lelis odbył się wyjątkowy jubileusz – odsłonięcie motywu okolicznościowego na ścianie urzędu, upamiętniającego 50-lecie samorządu Gminy Lelis.

Spotkanie, które było okazją do wspomnień i refleksji otworzył obecny wójt Stefan Prusik. W uroczystości uczestniczyli radni gminy, sołtysi oraz pracownicy urzędu i podległych jednostek, a gośćmi specjalnymi byli poprzedni naczelnicy i wójtowie w osobach: Stanisław Jastrzębski, Jan Mrozek oraz Stanisław Subda. Obecność tych wyjątkowych gości dodatkowo podkreśliła wagę i znaczenie tego jubileuszu dla społeczności lokalnej. To właśnie ich praca i zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju i sukcesów gminy Lelis na przestrzeni ostatnich 50 lat.

Dr Jerzy Kijowski, wybitny historyk i autor książki „Dzieje Lelisa i okolic” wygłosił okolicznościowy referat na temat samorządu i zmian administracyjnych w gminie Lelis na przestrzeni lat.

Odsłonięcie fotografii urzędujących naczelników i wójtów było nie tylko symbolicznym wydarzeniem, ale także doskonałą okazją do przypomnienia historii gminy i docenienia pracy tych, którzy pełnili funkcje kierownicze przez te wszystkie lata. Fotografie, z umieszczonymi pod nimi nazwiskami i datami pełnienia funkcji, stanowią ważne świadectwo rozwoju gminy i przypominają o dorobku poprzednich liderów.

Warto podkreślić, że samorząd lokalny odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu społeczności. To właśnie na tym szczeblu podejmowane są decyzje dotyczące rozwoju gminy, infrastruktury, edukacji czy kultury. Dlatego też odsłonięcie fotografii urzędujących naczelników i wójtów jest ważnym akcentem w historii Gminy Lelis, który oddaje hołd tym, którzy poświęcili swój czas i energię na służbę lokalnej społeczności.

Jubileusz 50-lecia samorządu Gminy Lelis to czas nie tylko do celebracji, ale również do refleksji nad przeszłością i planowaniem przyszłości. - czytamy na stronie internetowej gminy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×