zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-03-31T09:22:24+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

51-latek zakochany w poznanej przez internet „amerykańskiej żołnierce” stracił 40 tysięcy złotych!

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
2

Myślał, że zakochała się w nim poznana w sieci „amerykańska żołnierka”. On sam – mimo że na żywo nigdy się nie widzieli, też „coś” poczuł. Skończyło się to bezpowrotną utratą 40 tysięcy złotych. 51-latek wpadł w sidła oszustów grających na emocjach.

 Na początku marca 51-letni mieszkaniec gm. Joniec (powiat wyszkowski), za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego, poznał kobietę, która podawała się za „amerykańską żołnierkę” pełniącą misję w Syrii. Oszustka (lub oszust, gdyż nigdy nie wiemy z kim tak naprawdę rozmawiamy przez internet) twierdziła, że zapoznała się z jego profilem na portalu, zakochała się i chce przyjechać do Polski. Korespondując dosyć często, kobieta zdobyła zaufanie swojego rozmówcy. Któregoś dnia oświadczyła, że wysłała mężczyźnie paczkę z 15 tysiącami dolarów, które chciałaby zainwestować w Polce w jakiś biznes.

 51-latek, w związku z tym, że paczka utknęła na polskiej granicy miał opłacić „znaczki”, robiąc przelew na 12 tys. zł. na podany numer konta bankowego. Mężczyzna bez wahania spełnił prośbę „żołnierki”. Po kilku dniach 51-latek otrzymał wiadomość od kuriera o problemach z dostarczeniem paczki i konieczności kolejnych opłat, tym razem celnych. Na podany inny numer konta bankowego, mężczyzna przelał wskazaną kwotę. Nie był to jednak koniec jego kłopotów z „przesyłką”.

 Oszustka jeszcze kilka razy kontaktowała się z nim i próbowała nakłonić do wpłacania różnych kwot pieniędzy na podawane przez nią numery kont, co miało być niezbędne by odzyskać paczkę z dolarami. W sumie, zanim 51-latek zorientował się, że został oszukany, stracił ponad 40 tys. złotych.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

 Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Oszustwo „na żołnierza” jest jedną z najnowszych form tego procederu.

 Pamiętajmy, że zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym, w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności. Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×