2013-08-07T10:50:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Do końca wierni...” czyli nowa odsłona edukacyjnej akcji billboardowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Billboard stanął w miejscu gdzie kiedyś mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.plBillboard stanął w miejscu gdzie kiedyś mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Bogusławskiego w miejscu dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ostrołęce stanął kolejny billboard przypominający ofiary zbrodniczej działalności władz komunistycznych.

„Do końca wierni...” - taki napis a wraz z nim przybliżenie sylwetek Witolda Boruckiego „Babinicza” i Józefa Kozłowskiego „Lasa” znalazły się na billboardzie wywieszonym przez działaczy Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej. Jest to kolejna już odsłona trwającej od maja akcji edukacyjnej mającej na celu przybliżenie wszystkim mieszkańcom miasta okresu instalowania się w Polsce tzw władzy ludowej i oporu polskiego społeczeństwa wobec nowej okupacji komunistycznej.

- Stowarzyszenie poprzez wywieszanie billboardów pragnie przypomnieć i zainteresować mieszkańców Ostrołęki historią, która wśród wielu jest ciągle żywa. Miejsce wybrano nie przypadkowo. Pierwszy billboard zawisł w miejscu gdzie mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ostrołęce, jednej z najbardziej zbrodniczych organizacji odpowiedzialnej za śmierć wielu polskich patriotów w tym mieszkańców ziemi ostrołęckiej. I to właśnie tę siedzibę która mieściła się w byłej kamienicy Ostaszewskich umieściliśmy na billboardzie z załączonymi kilkoma cytatami dotyczącymi działalności UB – powiedział nam Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej.  

Jak zapowiadają organizatorzy akcji, podobne billboardy wywieszane będą w tym miejscu na początku każdego miesiąca przynajmniej do końca roku.

REKLAMA
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×