zdjecie 6866
2013-11-28T14:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Dzieci Dzieciom” - impreza charytatywna na rzecz Domu Dziecka w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. gmina Kadzidło
REKLAMA
zdjecie 6866

W Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu odbył się charytatywny koncert zespołu "Droga Na Ostrołękę" na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce pod hasłem „Dzieci Dzieciom”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup świątecznych prezentów.

Nie zabrakło ciepłych słów, uśmiechów dzieci i magicznej atmosfery. Wśród zaproszonych gości pojawił się wójt gminy, Dariusz Łukaszewski oraz opiekunowie i dzieci z Domu Dziecka. Pomysłodawcą akcji był czynnie działający w szkole Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są Marta Pabich oraz Urszula Kisiel.

- Od wielu lat współpracujemy z Domem Dziecka w Ostrołęce. W ubiegłych latach również organizowaliśmy zbiórki pieniężne. W tym roku pomysł z koncertem charytatywnym wyszedł od uczniów naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Oni sami chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji - mówiła opiekun Samorządu Uczniowskiego Urszula Kisiel.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami dyrektora szkoły Teresy Wielechowskiej, opiekuna Samorządu Uczniowskiego Marty Pabich oraz przedstawicieli zarządu, m.in. przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Angeliki Waśkiewicz.

Po krótkim wystąpieniu całą salę i wszystkich gości ogarnęły rytmy muzyki country. Publiczności tak bardzo podobało się ich wystąpienie, że wiele razy prosili o bis. Po występie, "za wspaniały koncert, wspaniałą muzykę i bezinteresowną pomoc" podziękowała dyrektor szkoły Teresa Wielechowska wraz z Samorządem Uczniowskim, zaś pamiątkowy dyplom i skromny upominek wręczała opiekunka, Marta Pabich oraz Dominika Kulesza.

Na wachowskiej scenie zaprezentował się również szkolny zespół RYZYK-FIZYK, pod kierownictwem nauczyciela muzyki, Ryszarda Kaczyńskiego. Gościnnie na perkusji zagrał Marek Rudziński oraz na harmonijce ustnej Wojciech Dudkowski. Uczniowie zagrali i zaśpiewali nie tylko hity z polskiej sceny muzycznej, jak na przykład "Prawdziwe Powietrze" czy "Cykady na Cykladach", ale swoimi utworami nawiązali do regionu, w którym mieszkają - Kurpiowszczyzny. Nie obyło się bez niespodzianek. Do melodii "Bawmy się" zespołu Boys szkolni muzycy wymyślili własny tekst, który rozbawił wszystkich do łez.

Organizatorzy dziękuję zespołowi „Droga Na Ostrołękę” za uświetnienie koncertem charytatywnym akcji dobroczynnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce oraz wszystkim wspierającym naszą akcję.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866