eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Gwiazdki” wystawiły jasełka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8745
REKLAMA

Chrystus się rodzi, świat oswobodzi! - obwieścił anioł z jasełkowego przedstawienia, w świetlicy należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” w Ostrołęce.

Lokal udostępniony przez SM „Centrum” posłużył za amatorską scenę teatralną dla podopiecznych świetlicy „Gwiazdki” znajdującej się przy ul. Sikorskiego 4. Świetlica funkcjonuje w strukturach Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce.

Dzieci razem z wychowawcami przygotowały wigilijny spektakl, który przybliżył widzom tajemnicę Bożego Narodzenia i powszechnego powołania do pójścia szlakiem Betlejemskiej Gwiazdy. Podczas przedstawienia zabrzmiały polskie kolędy, publiczność miała też okazję zobaczyć świąteczne dekoracje i jasełkowe kostiumy.

Po spektaklu goście podzielili się opłatkiem i przystąpili do wigilijnej kolacji, którą przygotowali wspólnie rodzice podopiecznych świetlicy, Piekarnia Majkowskich, SM „Centrum” i ZPWDz. W międzyczasie dzieciom rozdano prezenty za sponsorowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Centrum”.

Obok rodziców i wychowawców na spotkaniu świątecznym gościli, m.in. proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, ks. Witold Kamiński, wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha i prezes SM „Centrum”, Rafał Dymerski. Ksiądz proboszcz pogratulował dzieciom perfekcyjnego wykonania sztuki, a Rafał Dymerski zwrócił uwagę na wartość świetlicowej wspólnoty, która jest dobrą alternatywą dla współczesnego wzorca wychowania poprzez telewizję i internet.

Wieczór zakończył się swobodną zabawą dzieci i kosztowaniem wigilijnych słodkości.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×