„Konsumencie poznaj swoje prawa”

Młodzież dowiedziała się, że w przypadku sporu z nieuczciwym sprzedawcą lub usługodawcą każdy konsument może liczyć na bezpłatną pomoc miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów. Rzecznicy udzielają porad prawnych, interweniują u przedsiębiorców (np. poprzez przeprowadzenie mediacji lub pouczenie) czy pomagają w przygotowaniu pozwu.
Korzystając z ulotek, plakatów, prezentacji multimedialnej uczniowie mogli dowiedzieć się o nowych uregulowaniach prawnych dotyczących konsumenta, które obowiązują od 25 grudnia 2014 r.
Młodzież ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych wśród społeczności szkolnej przeprowadziła konkursy, np. na określanie w handlu postaw asertywnych, uległych i agresywnych, na rozpoznawanie znaków związanych z obrotem towarowym, na wskazywanie uprawnień przysługujących konsumentowi, czy na wskazywanie uczciwych i nieuczciwych praktyk handlowych.
„Wszyscy jesteśmy konsumentami” – te słowa, wypowiedziane 15 marca 1962r. przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych J.F. Kennedy’ego, w związku z przyjęciem ustaw związanych z ochroną praw konsumentów, powinny być dla każdego przedsiębiorcy wskazówką przy opracowywaniu standardu obsługi klientów.



Zobacz również
Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ nr 2 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]
„Poznaj swojego doradcę kariery” - konferencja w ZSZ Nr 2 [ZDJĘCIA]
Wernisaż wystawy „Działalność sejmowa Adama Chętnika” w ostrołęckiej czwórce [ZDJĘCIA]
Studniówka w ZSZ nr 4 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]
Studniówka w ZSZ nr 2 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 | 14 | 15 |
16 |
17 |
18 | 19 |
20 | 21 |
22 | 23 |
24 |
25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |




2
3
8
11