eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Kurpiowskie Oskary 2012” rozdane [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Już po raz dwunasty w Ostrołęckim Centrum Kultury, zostały wręczone nagrody przyznawane przez Związek Kurpiów. „Kurpiowskimi Oskarami” uhonorowane zostały osoby, instytucje oraz firmy dbające o promowanie kultury kurpiowskiej.

Galę rozpoczęto od przywitania gości. Następnie prezes Związku Kurpiów Mirosław Grzyb – mówił o tym, jak ważna jest nagroda, jak wielkim wyróżnieniem jest otrzymanie Kurpika. Wspominał także jak cieszy i motywuje do dalszego promowania i działania na rzecz Kurpi.

„Kurpiowskie Oskary” wręczone zostały w dziesięciu kategoriach: promowanie regionu, pracodawca, muzyka i taniec, ochrona dziedzictwa kulturowego, edukacja regionalna, twórczość ludowa, nauka i pióro, talent, budzenie tożsamości oraz działalność publiczna. Łącznie w ciągu 12-letniej już historii nagrody wręczono już 142 Kurpiki.

- Myślę, że jest to najważniejsza nagroda w rejonie, którą laureaci mają bezwzględne prawo się szczycić i która przede wszystkim motywuje do dalszej pracy. Gala stała się już naprawdę ważnym wydarzeniem w życiu Ostrołęki a nawet regionu. Trzeba też wspomnieć że promocja Kurpiów i kurpiowszczyzny wykracza nawet poza Mazowsze. Świadczy o tym chociażby fakt obecności na gali starosty łomżyńskiego – powiedział nam prezes Związku Kurpiów, Mirosław Grzyb.

Podczas tegorocznej gali „Kurpiki 2012”, która odbyła się w poniedziałek, 29 kwietnia w OCK, mimo dziesięciu kategorii, uhonorowanych zostało 12 laureatów w tym: siedem osób, cztery instytucje i jedna firma.

Statuetkę Kurpik 2012 otrzymali:

Promowanie regionu: Weronika Drozdew-Kołacińska
Pracodawca: Firma OMIS z Ostrołęki
Muzyka i Taniec: Cezary Kuczyński
Ochrona Dziedzictwa Kulturowego: Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieszki w Kadzidle a także Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Skierkowskiego w Laskowcu
Edukacja regionalna: Maria Parzych oraz Szkoła Podstawowa nr  1 im. Ks. Antoniego Pęksy w Laskowcu
Twórczość ludowa: Aleksandra Oślicka
Nauka i pióro: Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki
Talent: Karol Kurpiewski
Budzenie tożsamości: Julianna Puławska  
Działalność publiczna: Henryk Toryfter

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×